portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POLSKIE DROGI | Ważny krok do budowy podwarszawskiego odcinka drogi ekspresowej S7
TESTY | Dogrywka - Kombi Dacii z trzecim rzędem siedzeń
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Wyścigi | Porsche GT3 Cup CCE 2014

Dobry występ GT3 Poland
29-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Super czasy, wielka rywalizacja oraz największe emocje, to tylko kilka przymiotników, jakie opisują inaugurację sezonu wyścigowego na węgierskim torze Hungaroring w ramach Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, w której w tym roku bierze udział polski zespół GT3 Poland.Podczas weekendu 25-27 kwietnia kierowcy GT3 Poland odbyli dwie sesje treningowe, kwalifikacje, oraz dwa wyścigi Porsche GT3 Cup CCE oraz wyścig w ramach FIA CEZ Championship. Za kierownicami cupowych Porsche zasiedli Jarosław Budzyński, Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Rafał Mikrut.

Po bardzo emocjonującej sobocie, zawodnicy przystąpili do zmagań, podczas niedzielnych wyścigów, mocno podbudowani. Tym razem podobnie jak w pierwszym wyścigu wielką klasę pokazał Jarosław Budzyński, który zaliczył drugie podium podczas jednego weekendu. Druga pozycja w klasie Silver po bardzo zaciętej rywalizacji była dużym sukcesem.

Jarosław Budzyński:
"To był wyścig pogoni i ostrej zaciętej walki z tureckimi zawodnikami Cengizem i Cenkiem i Rafałem Mikrutem. Na starcie nieco zaspałem i spadłem za tureckich kolegów. Na 5/6 okrążeniu zaatakowałem. Udało się, ponieważ wyprzedziłem Cenka i wskoczyłem na drugie miejsce w klasie. W międzyczasie doszedł mnie Rafał, ale obroniłem się i już do mety dowiozłem druga pozycję z czego jestem niesamowicie zadowolony. Udało się również podczas wyścigu poprawić o 1 sekundę czas okrążenia, dlatego muszę być zadowolony wywożąc dwa trofea z Hungaroringu".

Najszybszym zawodnikiem GT3 Poland, okazał się Rafał Mikrut, który podczas niedzielnego wyścigu, a w zasadzie pogoni po zepsutym starcie, osiągnął życiowy wynik czasowy, co warte podkreślenia podczas samego wyścigu!

Rafał Mikrut:
"Nie odpuszczać, to chyba najlepsze co mogłem zrobić podczas niedzielnego wyścigu. Zepsułem start, zgasło mi auto i w efekcie pojechałem ostatni. Ta sytuacja mocno mnie zmotywowała i wziąłem się do roboty. Jak widać uzyskałem czas życia na Hungaroringu podczas wyścigu. W życiu jeszcze nie wyprzedziłem podczas walki na torze tylu zawodników przebijając się do przodu. Udało mi się dojść nawet Jarka. Szliśmy łeb w łeb ale na jednym okrążeniu Jarek wywiózł mnie, ja przepałowałem zakręt i przede mnie wskoczył Cenk Ceyişakar. Spadłem z 3 pozycji w klasie Silver na 4 miejsce i tak dojechałem już do mety. Cieszę się z tego wyścigu bo była walka, ale szkoda, że straciłem na starcie. Tu wszystko zostało postawione na jedną kartę".

Marcin Jedliński, w drugim starcie GT3 Cup CCE, zajął 15 lokatę, a jego ojciec Stanisław, wywalczył 17 miejsce na koniec wyścigu, pokonując po raz drugi tego samego weekendu swojego największego konkurenta, Juliusza Sytego.Oprócz serii Porsche, Jarosław Buzyński, reprezentujący GT3 Poland wystartował w niedzielę do wyścigu FIA CEZ Circuit Championship, w którym zajął 9 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jarosław Budzyński:
"W drugim wyścigu zaliczanym do FIA CEZ Championship, jechałem już całkowicie bez ciśnienia. Udało się zając 9 miejsce w klasyfikacji generalnej i 4 w GTC. To był weekend świetnej zabawy. Szkoda, że w sobotę wyścig nie poszedł po mokrym, bo mogło wyjść jeszcze lepiej. Teraz myślami jestem już w Poznaniu podczas rundy WSMP, a następnie rundy GT3 Cup Challenge".

Kolejne zmagania zespołu już w dniach 23-25 maja na Torze Poznań, gdzie zawodnicy wystartują w cyklu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry