portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | Jazda bez czytanki… na telefonie
POLSKIE DROGI | Ministerstwo Infrastruktury zapowiada nowy odcinek S12
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Wyścigi | Porsche GT3 Cup CCE 2014

GT3 Poland inauguruje sezon na Hungaroringu
24-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Pierwsze starcie zawodników zespołu GT3 Poland startujących w pucharze Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe odbędzie się w najbliższy weekend na węgierskim torze wyścigowym Hungaroring, z którym polscy kibice mają dobre wspomnienia.W rywalizacji podczas inauguracji sezonu zobaczymy czterech zawodników, którzy już od jutra pojawią się na 4381 metrowym obiekcie w okolicy Budapesztu. Za kierownicą samochodów Porsche GT3 Cup, zasiądą Jarosław Budzyński, Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Rafał Mikrut, którzy w dniach 25-27 kwietnia po raz pierwszy w tym roku powalczą o punkty.

Bartosz Opioła, maganer zespołu:
"Jesteśmy już na Hungaroringu i przygotowujemy się do inauguracji sezonu. Rozpakowaliśmy już samochody, zawodnicy również są w dobrych nastrojach. To będzie dla nas bardzo ciężki i pracowity sezon. Przed nami 7 wyścigowych weekendów w Porsche GT3 Cup Challenge central Europe. Będziemy walczyć, aby na koniec sezonu znaleźć się jak najwyżej w klasyfikacji generalnej cyklu. Dzisiaj mieliśmy okazję już jeździć na torze. Mamy dwie małe awarie w naszych autach. Jedna to problem z termostatem nowego 991, które jeszcze na tor nie wyjechało, ale pracujemy nad tym i już niedługo Stanisław Jedliński będzie mógł wyjechać na tor. Zawodnicy robią coraz lepsze czasy co dobrze wróży na jutrzejsze kwalifikacje".

Meteorolodzy zapowiadają na piątek opady deszczu, tak więc prawdopodobnie kwalifikacje odbędą się w mokrych warunkach, co może mocno zamieszać w stawce. Zawodnicy podczas zbliżającego się weekendu odbędą jeden 35 minutowy wolny trening oraz kwalifikacje. Głównymi zmaganiami będą dwa wyścigi na dystansie 20 minut plus jedno okrążenie, jakie odbędą się w sobotę oraz w niedzielę.

Rafał Mikrut:
"Bardzo cieszę się z otwarcia sezonu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. To będzie kolejny wspaniały sezon. Jesteśmy dobrze przygotowani do tegorocznych zmagań. Wraz z całym zespołem GT3 Poland odbyliśmy kilka sesji treningowych, więc jesteśmy wjeżdżeni w nasze samochody. Już jutro pojawiamy się na torze, żeby potrenować i przyzwyczaić się do węgierskiego obiektu. Pierwsze zawody to również oprócz zmagań w rosnącej w siłę serii Porsche, okazja do spotkania się z kolegami, z którymi na torze jesteśmy konkurencją, ale poza nim dobrymi przyjaciółmi. Zapraszam do kibicowania całej ekipie GT3 Poland, która pojawi się w piątek podczas wolnych treningów i kwalifikacji, a w sobotę i niedzielę stoczymy pierwszą rywalizację sezonu 2014".

Jarosław Budzyński:
"Jesteśmy w przededniu rozpoczęcia nowego sezonu, który zapowiada się bardzo interesująco. Patrząc na ostatnie treningi jakie mieliśmy okazję zaliczyć, rywalizacja będzie bardzo wyrównana. Jest wielu szybkich zawodników, którzy będą chcieli wygrywać. Zapowiada się olbrzymia rywalizacja, a ilość zgłoszonych zawodników pobudza wyobraźnię. Cieszę się niezmiernie, że sezon można już uważać za rozpoczęty. A więc niech wygra najlepszy".

Harmonogram zawodów Porsche GT3 Cup CCE:
piątek 25 kwietnia, 9:30 - 10:05 - wolny trening
piątek 25 kwietnia, 15:40 - 16:15 - sesja kwalifikacyjna
sobota 26 kwietnia, 13:15 - 13:50 - wyścig 1
niedziela 27 kwietnia, 9:55 - 10:30 - wyścig 2
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry