portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
WYPADKI DROGOWE | Jeden z bezpieczniejszych miesięcy roku - listopad 2023
WEZWANIA DO SERWISU | Stellantis i Toyota poprawiają błędy oprogramowania sterownika ECU
POLSKIE DROGI | Budowa 100 obwodnic - listopad 2023

Portal dla wszystkich uczestnikw ruchu drogowego | Jed Bezpiecznie

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Wyścigi | Porsche GT3 Cup CCE 2014

GT3 Poland testował z Porsche Supercup
14-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Intensywne przygotowania trwają w zespole GT3 Poland przed pierwszym tegorocznym wyścigiem Porsche GT3 Cup CCE. 25 kwietnia zawodnicy rozpoczną swoje zmagania na węgierskim torze wyścigowym Hungaroring.W sezonie 2014, zespół GT3 Poland reprezentować będzie czterech zawodników. Jarosław Budzyński, Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Rafał Mikrut.

W minionym tygodniu Marcin i Stanisław Jedlińscy mieli okazję odbyć dwudniowy trening, właśnie na Hungaroringu, gdzie spotkali się i mieli okazję jeździć wspólnie z zawodnikami z Mobil 1 Porsche Supercup.

Bartosz Opioła, manager zespołu:
"Zaplanowaliśmy testy właśnie podczas treningu zawodników z Supercup, tak abyśmy mogli w jakimś stopniu porównać się do ich wyników. Jedno co mogę powiedzieć to, że zawodnicy Supercup jechali niesamowite czasy, a Marcin i Stanisław z okrążenia na okrążenie radzili sobie coraz lepiej.

Tor Hungaroring ma długość 4381 m. Jego 14 zakrętów w sezonie 2013 najszybciej przejechał Lewis Hamilton za kierownicą bolidu F1. Najszybszym kierowcą Porsche na tym obiekcie jest, nieżyjący już Sean Edwards, który w sezonie 2013, wygrał rundę Mobil 1 Porsche Supercup, na torze Hungaroring.

Bartosz Opioła:
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonaliśmy podczas treningu. Marcin i Stanisław jeździli w bardzo dobrych warunkach. Widać duży postęp w jeździe obu zawodników. Trening powinien zaprocentować już podczas pierwszej rundy Porsche GT3 Cup CCE, która odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia. Najważniejsze jest nastawienie zawodników. Wszyscy opuszczaliśmy Hungaroring w dobrym humorze. Zarówno Stanisław jak i Marcin Jedlińscy byli zadowoleni z odbytego treningu, ale na pewno potrzebują jeszcze sporo kilometrów w tym sezonie ".

Intensywne testy, zakończyły się niewielkim kontaktem obu samochodów, który jednak nie wpłynął na końcowe wyniki. Po powrocie Porsche 911 zespołu GT3 Poland przejdą ostatnie poprawki mechaniczne i już tydzień po świętach wielkanocnych wyjadą na pierwszą rundę inauguracji sezonu 2014.

W tym sezonie zawodnicy GT3 Poland pojawią się sześciokrotnie w serii Porsche GT3 Cup CCE oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry