Z rynku

Wyścigi | Porsche Mobil 1 Supercup

Polski weekend na Hungaroringu
28-07-2014 | źródło: materiały prasowe

Szósta tegoroczna runda Porsche Mobil 1 Supercup okazała się bardzo udana dla polskich zawodników. Kuba Giermaziak wywalczył pole position i odniósł wspaniałe zwycięstwo powiększając swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, zaś Robert Lukas był najszybszy w piątkowym treningu.

Zmagania na bardzo ciasnym i krętym torze pod Budapesztem standardowo rozpoczęły się od sesji treningowej. W upalnym słońcu początkowo lepszym z Polaków był Kuba Giermaziak (Verva Racing Team), który plasował się w czołowej trójce, jednak końcówka sesji należała do Roberta Lukasa (Forch Racing by Lukas Motorsport). Bielszczanin dzięki dwóm szybkim okrążeniom znalazł się na czele tabeli z przewagą 0.061 sekundy nad Earlem Bamberem (Fach Auto Tech). Giermaziak uplasował się na czwartym miejscu, dodatkowo za Christianem Engelhartem (Komrad Motorsport). Pozostali kierowcy Forch Racing by Lukas Motorsport - Connor de Phillippi, Christofer Berckhan i Bas Schothorst zajęli kolejno ósmą, siedemnastą oraz osiemnastą pozycję.

Podczas czasówki ponownie na czele znalazł się zawodnik z polską flagą przy nazwisku, jednak tym razem był to Kuba Giermaziak, który na świeżym komplecie opon przejechał dobre okrążenie, które dało mu pierwsze pole startowe z przewagą 0.186 sekundy nad Earlem Bamberem. Czołową trójkę uzupełnił Nicki Thiim (Lechner Racing Team). Robert Lukas niestety nie powtórzył sukcesu z piątku i przed niedzielnym wyścigiem wywalczył 15. pole startowe, które okazało się zarazem najlepszym wśród kierowców ekipy z Bielska Białej. Tuż za nim do niedzielnego wyścigu ustawił się Bas Schothorst, a pozostali kierowcy Forch Racing by Lukas Motorsport - Connor de Phillippi i Christofer Berckhan - wywalczyli 18. i 20. miejsce.

Podczas rywalizacji koło w koło Kuba Giermaziak również był niepokonany. Kierowca Verva Racing Team obronił swoją pozycję po starcie, a później systematycznie oddalał się od rywali, by ostatecznie minąć linię mety z przewagą 1,7 sekundy nad drugim zawodnikiem. Czołową trójkę uzupełnili ci sami kierowcy, co w kwalifikacjach, jednak tym razem to Nicki Thiim był wyżej, po tym jak wygrał start i zepchnął Bambera na trzecie miejsce. Najlepszym z kierowców Forch Racing by Lukas Motorsport ponownie okazał się Robert Lukas, który po dobrym starcie finiszował jako jedenasty. Dwie pozycje niżej uplasował się Connor de Phillippi, a BasSchothorst i Christofer Berckhan minęli linię mety kolejno na 17. i 19. miejscu.

Kuba Giermaziak:
"To dla mnie niesamowity weekend! Od samego początku wyścigu wszystko szło bardzo dobrze. Wystartowałem dzisiaj nieco inną techniką, co było świetną decyzją, gdyż udało się niezwykle szybko ruszyć z miejsca. Później
mogłem kontrolować tempo na pierwszej pozycji. Samochód prowadził się dziś
znakomicie. Bardzo dziękuję całej ekipie Verva Racing Team za tak dobre
przygotowanie naszego Porsche. Cieszę się również z powiększenia przewagi w
klasyfikacji generalnej, jednak punkty będą ważne dopiero po ostatnim wyścigu. Na
razie skupiam się na kolejnych zawodach, by wywalczyć w nich jak najlepsze wyniki".