portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | Jazda bez czytanki… na telefonie
POLSKIE DROGI | Ministerstwo Infrastruktury zapowiada nowy odcinek S12
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Wyścigi | WTCC 2014

Honda Civic trzecia w wyścigu na torze Slovakia Ring
12-05-2014 | źródło: materiały prasowe

Podczas rundy FIA WTCC, rozegranej na torze Slovakia Ring, odbył się tylko jeden wyścig, który na dodatek przerwano z powodu intensywnych opadów deszczu. Tor był na tyle mokry, że na cztery okrążenia przed zakończeniem rywalizacji, dyrektor wyścigu zdecydował, iż warunki atmosferyczne zagrażają bezpieczeństwu kierowców.Podczas startu z czwartego miejsca, Norbert Michelisz wykazał się dużą determinacją, aby wyprzedzić obecnego mistrza Yvana Mullera. Już na pierwszym zakręcie prowadzony przez niego Civic przedostał się na trzecie miejsce i utrzymał tę pozycję do końca.

Norbert Michelisz:
"Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Samochód był dobrze wywarzony, więc mogłem śmiało atakować. Liczyłem na walkę z Mullerem, ale mój rywal - z uwagi na falstart - musiał karnie przejechać przez pit-stopy. Podczas całego wyścigu starałem się zachować ostrożność, ale zostawiłem sobie zapas możliwości. Cieszę się z kolejnego podium. Teraz czekam na drugi wyścig, do którego wystartuję z dalszej pozycji".

Już na starcie tor był mokry, a zaraz potem spadł ulewny deszcz, co było bardzo niekorzystne dla zespołu Castrol Honda World Touring Car Team. Gabriele Tarquini popisał się doskonałym startem, ale został przyblokowany i zmuszony do zbyt szerokiego przejazdu. Tiago Monteiro również dobrze wystartował i zbliżył się do swojego kolegi z teamu, aby wyprzedzić go na szóstym okrążeniu. W związku z tym, dwie Hondy Civic w malowaniu Castrola ukończyły skrócony wyścig tuż obok siebie.

Gabriele Tarquini:
"Warunki na torze były tragiczne. Trudno było cokolwiek zobaczyć, a opony w moim samochodzie nie mogły złapać przyczepności na żadnym fragmencie toru".

Tiago Monteiro:
"Dobrze wystartowałem i wyprzedziłem kilka samochodów, ale w drugim zakręcie któryś z kierowców uderzył w tył mojego auta i straciłem tempo. Udało mi się wyprzedzić Gabriele w szykanie, ale w tych warunkach brakowało przyczepności i siły hamowania - było bardzo niebezpiecznie. Na szczęście wszystkie nasze samochody dojechały do mety bez szwanku".

Po wczorajszych problemach w sesji kwalifikacyjnej, spowodowanych awarią doładowania, Mehdi Bennani szybko przesunął się o kilka miejsc z oddalonej pozycji startowej, aby po dwóch okrążeniach zająć trzynastą lokatę. W połowie wyścigu zawodnik spadł na piętnaste miejsce z powodu uślizgu i do momentu przerwania rywalizacji nie zdołał nadrobić straty.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry