portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | Jazda bez czytanki… na telefonie
POLSKIE DROGI | Ministerstwo Infrastruktury zapowiada nowy odcinek S12
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Wyścigi | WTCC 2014

Hondy Civic walczą o punkty w klasyfikacji generalnej
23-06-2014 | źródło: materiały prasowe

Kierowcy Castrol Honda World Touring Car Team umocnili swoją pozycję w klasyfikacji Wyścigowych Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych. VII runda była ostatnią w tym sezonie rywalizacją rozgrywaną w Europie.Podczas dwóch wyścigów FIA WTCC rozegranych w Spa w Belgii, Tiago Monteiro dał z siebie wszystko na każdym z osiemnastu okrążeń, aby powiększyć dorobek punktowy w ogólnej klasyfikacji kierowców. Zawodnik Hondy rozpoczął weekend ze 113 punktami na koncie (4. miejsce w klasyfikacji), natomiast po zakończeniu obu wyścigów zgromadził łącznie 125 punktów, zachowując tym samym wywalczoną wcześniej pozycję i plasując się przed Gabriele Tarquinim, który ze 105 zdobytymi punktami zajmuje 5. lokatę.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszego okrążenia, Tiago przedostał się z 10. pozycji na 6, a na piątym kółku jechał już na 5. miejscu. Pod koniec wyścigu zbliżył się do poprzedzającego zawodnika i w ostatnim zakręcie zdecydował się wykonać ryzykowny manewr wyprzedzania, jednak nie zdołał pokonać rywala, a w konsekwencji wytracił tempo i spadł ostatecznie na 6. miejsce.

W pierwszym wyścigu dobrze wystartował również Gabriele Tarquini, jednak podczas wejścia w bardzo szybki zakręt Eau Rouge, zawodnik ten starł się z jednym ze swoich rywali i prawie stracił panowanie nad swoją Hondą Civic, spadając jednocześnie o kilka pozycji. Po tym incydencie Gabriele uplasował się tuż za Norbertem Micheliszem z zespołu Zengo Motorsport, ale przed Mehdim Bennanim z Proteam Racing.

Wkrótce Bennani musiał jednak karnie przejechać przez pit-stopy z uwagi na zbyt szeroki wyjazd poza tor, przez co ostatecznie ukończył wyścig na 14. miejscu. Michelisz i Tarquini przekroczyli linię mety odpowiednio na 7. i 8. pozycji.

Drugi wyścig zapowiadał się bardziej obiecująco. Bennani ruszył do walki z pierwszej linii startowej, za nim ustawił się Michelisz, a Tarquini i Monteiro zajęli miejsca na trzeciej linii. Start w wykonaniu Mehdi'ego nie był zbyt udany, przy czym Monteiro ponownie popisał się doskonałymi umiejętnościami, przedostając się na drugą lokatę już na pierwszym okrążeniu. Michelisz zajmował wówczas 4. miejsce tuż przed Tarquinim.

Na czwartym okrążeniu Tiago został zepchnięty na 3. miejsce, a na dwa okrążenia przed końcem rywalizacji stracił jeszcze jedną pozycję, przekraczając linię mety jako czwarty zawodnik w całej stawce. Z kolei Michelisz i Tarquini ukończyli wyścig odpowiednio na 7. i 8. miejscu, a Bennani - po zaciętej walce na torze - uplasował się ostatecznie na 11. pozycji.

Tiago Monteiro:
"Liczyłem na lepszy rezultat, dlatego robiłem wszystko, aby zająć lepszą lokatę. Cieszę się, że moja Honda Civic dojechała do mety w nienaruszonym stanie, ponieważ w tym tygodniu musimy przetransportować samochody do Argentyny. W lipcu rozpoczynamy testy nowych komponentów, więc mamy nadzieję, że przysłużą się one do poprawy osiągów w naszych samochodach w drugiej połowie sezonu."

Gabriele Tarquinim:
"W pierwszym wyścigu otarłem się o samochód rywala, co miało miejsce na jednym z bardzo szybkich odcinków toru, więc ten incydent mógł się skończyć tragicznie. Z kolei w drugim wyścigu brakowało nam prędkości na długich prostych".

Norbert Michelisz:
"To był dla mnie trudny wyścig. Musiałem odpierać ataki konkurentów i nie mogłem zmniejszyć dystansu dzielącego moją Hondę Civic od samochodów jadących na czele stawki".

Alessandro Mariani, dyrektor zarządzający J.A.S. Motorsport:
"To był bardzo dobry weekend dla Tiago. W drugim wyścigu był on bardzo blisko podium, a to dobry wynik na tym trudnym torze. Teraz musimy skupić się na opracowaniu nowych podzespołów, dzięki którym poprawimy osiągi w drugiej połowie sezonu".
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry