portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
POLSKIE DROGI | Ważny krok do budowy podwarszawskiego odcinka drogi ekspresowej S7
TESTY | Dogrywka - Kombi Dacii z trzecim rzędem siedzeń
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
Wyścigi | World Endurance Championship 2014

Jeszcze przed wyścigiem, Audi wygrywa wyścig z czasem
13-06-2014 | źródło: materiały prasowe

Audi wygrało w Le Mans "wyścig przed wyścigiem" - mechanikom Audi Sport Team Joest w rekordowym czasie (przez jedną noc) udało się zmontować na nowo Audi R18 e-tron quattro z numerem startowym 1, które wcześniej uległo wypadkowi. To osiągnięcie wzbudzające podziw na całym świecie.Jeszcze w środę wieczorem, podczas pierwszego treningu na czas, Audi Sport Team Joest zaczęło montaż nowego Audi R18 e-tron quattro, wykorzystując zastępczą karoserię typu monocoque. Widzowie i przedstawiciele mediów w Le Mans przecierali oczy ze zdumienia, gdy w czwartek rano ujrzeli w boksie trzy egzemplarze Audi R18 e-tron quattro. Popołudniem, nowe Audi R18 przeszedł odbiór techniczny. Po jego pozytywnym zakończeniu, pojazd z numerem startowym 1 był ponownie gotów do walki.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej źródłem drobnych komplikacji był uszkodzony czujnik i zdarzenie, podczas którego Lucas di Grassi wjechał w bariery ochronne. W czwartkowy wieczór, w czasie przedłużonej do 2,5 godziny trzeciej rundy kwalifikacyjnej, odbudowane Audi R18 e-tron quattro pojechało już bez problemów.

Fanów Loica Duvala na pewno ucieszą dobre wieści: W czwartek wieczorem Francuz został wypuszczony ze szpitala, w którym spędził noc na obserwacji. Przed udaniem się razem z ojcem w podróż powrotną do Genewy, gdzie w ciągu następnych dni ma dojść do siebie po wypadku, Duval odwiedził swój team i kolegów w paddocku.

Nazwisko Loica Duvala będzie nadal widniało na Audi R18 e-tron quattro z numerem startowym 1, choć jego miejsce w kokpicie zajął Hiszpan Marc Gene. Wraz z Lucasem di Grassim i wielokrotnym zwycięzcą z Le Mans Tomem Kristensenem, Gene wystartuje z siódmego pola startowego.

Najlepszy w eliminacjach wynik "jedynki" to robota di Grassiego, który wykręcił czas 3 min. 25,814 sek.

Dwa pozostałe Audi R18 e-tron quattro zgodnie z planem zaliczyły w czwartek rundy kwalifikacyjne i w sobotę wystartują z trzeciego szeregu. Najszybsze wśród kierowców Audi okrążenie ma na swym koncie Oliver Jarvis, który na krótko przed końcem drugiej rundy kwalifikacji pojechał z czasem 3 min. 23,271 sek., chociaż na ostatniej szykanie musiał zwolnić (żółta flaga) i stracił w ten sposób kilka dziesiątych sekundy.

Z Jarvisem kokpit pojazdu z numerem startowym 3 dzielą debiutujący w Le Mans Filipe Albuquerque i Marco Bonanomi.

Andre Lotterer, czasem 3 min. 24,276 sek., zapewnił sobie i swoim kolegom z bolidu z numerem 2, Marcelowi Fässlerowi i Benoît Treluyerowi, szóste miejsce startowe.

Wszystkich dziewięciu kierowców Audi zaliczyło nocą przepisowe, obowiązkowe okrążenia, mogąc przekonać się przy tym po raz kolejny o zaletach laserowych świateł Audi. Audi R18 e-tron quattro to pierwszy prototyp Le Mans ze światłami laserowymi. Wpisuje się w ten sposób w serię technicznych innowacji koncernu z Ingolstadt, prezentowanych co roku na wyścigu 24 h Le Mans. W wieczór poprzedzający imprezę, Audi zaprezentuje w Le Mans także swój pierwszy model seryjny ze światłami laserowymi - Audi R8 LMX.

W sobotę, 14 czerwca, dokładnie o godz. 15.00, dwukrotny mistrz Formuły 1, Fernando Alonso, rozpocznie tegoroczny dwudziestoczterogodzinny wyścig w Le Mans. Ten najważniejszy długodystansowy wyścig świata będzie transmitowany na żywo przez 31 kanałów telewizyjnych w 190 krajach. W Europie transmisję na żywo nieprzerwanie prowadzić będzie Eurosport.

Na www.audi-motorsport.com od godz. 14.30, oglądać będzie można bezpłatny livestreaming z kamer pokładowych wszystkich trzech Audi R18 e-tron quattro. Audi Sport będzie też zamieszczać szczegółowe informacje na żywo na Facebooku i na Twitterze.

Dzięki 12 zwycięstwom w 15 startach w Le Mans, Audi to najbardziej utytułowana marka w najnowszej historii tej imprezy. Czołową piątkę dzieliło w kwalifikacjach na odcinku 13,629 kilometra mniej niż 1,5 sekundy. Napięcie przed wyścigiem, który oglądać będzie 300 tys. widzów jest więc duże. Ponad tysiąc osób związanych z mediami już kilka dni temu przybyło na miejsce zmagań, by podziwiać pierwsze spotkanie dwóch najbardziej utytułowanych marek w historii Le Mans - Audi i Porsche.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry