strona główna
testy zderzeniowe EuroNCAP
Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilność


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Testy zderzeniowe EuroNCAP

Organizacja EuroNCAP nagrodzona
18-11-2009, foto: EuroNCAP

Organizacja EuroNCAP otrzymała międzynarodową nagrodę Prince Michael's Special International Award for Innovation. Jej przyznanie jest wyrazem uznania dla wprowadzonych na początku tego roku zmian w specyfikacji testów zderzeniowych.Podczas wręczania nagrody, jej fundator JKW Książę Michael z Kentu, podkreslił nadzwyczajne osiągnięcia EuroNCAP w przyspieszeniu procesu wprowadzania bezpieczniejszych samochodów na europejskie drogi. Ceremonia wręczenia zbiegła się z jubileuszem dziesięciolecia "Kampanii na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego", którego obchody miały miejsce w Moskwie. Celem Kampani jest zmiejszenie do 2020 roku o 50 proc. ilości wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Obecnie, na drogach całego świata ginie rocznie 1,3 miliona osób, a ponad 50 mln zostaje rannych.

To już druga taka nagroda Price Michael International Road Safety Awards dla EuroNCAP. Poprzednia została przyznana w 2003 roku.

dr Michael van Ratingen, Sekretarz Generalny EuroNCAP:
"Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tej nagrody, która stanowi dowód, że założenia naszych testów na bieżąco podążają za najnowszymi rozwiązaniami poprawiającymi bezpieczeństwo. To sprawia, że jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasz trud wniesiony w pracę opłaca się. Dziękuję za dotychczasowe poparcie ze strony użytkowników samochodów i firm motoryzacyjnych".
 
magazyn motoryzacyjny "Jedź bezpiecznie" wydawany jest od 2002 roku
wydawca: MacKalStudio