portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
TESTY | Plusy i minusy - SEAT Ateca 4Drive facelifting
Z RYNKU | Podsumowanie sprzedaży 2022 - prym Toyoty, utrzymanie Skody i awans Kii
MATERIAŁ PARTNERA | Zimowa oferta już dostępna na stacjach Circle K

www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
WYDARZENIA
BMW Półmaraton Praski | 2014

Bieganie Może Wciągnąć
05-08-2014 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Po projekcie "Miasto i Ogród", Półmaraton Praski jest kolejną inicjatywą, którą BMW wpisuje się w krajobraz Warszawy. Bawarski koncern motoryzacyjny ma w tym doświadczenie - od lat wspiera maratony m.in. w Berlinie i we Frankfurcie.Przede wszystkim BMW Półmaraton Praski będzie pierwszą tego typu imprezą zorganizowaną w całości w prawobrzeżnej części Warszawy. I zarazem najszybszym biegiem. Od startu w alei Zielenieckiej poprowadzi w obie strony tylko Wałem Miedzeszyńskich - z zawrotką na wysokości ulicy Skalnicowej - do mety pod Stadionem Narodowym.

Janusz Samuel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy:
"Zaplanowaliśmy trasę prostą, bez specjalnych wzniesień, z niewielką ilością zakrętów. Wydaje nam się, że dla wszystkich uczestników będzie to idealna trasa do prób bicia własnych rekordów życiowych".

Tym samy część trasy nawiązywać do Maratonu Pokoju z 1979 roku, z tym że wtedy kończył się pod Stadionem X-lecia. 35 lat później, na dystansie 21,97 km, będzie mogło pobiec 10 tys. osób. Ambitne założenia? Nie, do dziś wydano już 3/4 pakietów startowych. Do udziału zgłaszać się mogą wszyscy, także ci, którzy bieganie traktują amatorsko. Jedynym limitem jest czas - trzeba się zmieścić w 3 godziny i 30 minut.

Jednocześnie, na dystansie 500 metrów, odbędzie się BMW Praski Bieg Dziecka. Dla najmłodszych przygotowano też miasteczko, w którym będzie można poznać zasady ruchu drogowego, a następnie na modelach BMW Kidsbike i Baby Racer II zdać egzamin na swoje pierwsze "prawo jazdy".

Na wszystkich widzów czekać będzie również wiele innych atrakcji - od BMW Bike Trial Show zaczynając, poprzez wyścigi zdalnie sterowanych modeli samochodów, na jazdach testowych premierową serią 2 Active Tourer kończąc.Nowy segment w BMW
11-03-2014

Seria 2 to nieco rozciągnięta "jedynka" ubrana w eleganckie nadwozie coupe. Na tej samej bazie powstał Active Tourer, czyli pierwszy minivan BMW.


Jak podkreśla Katarzyna Gospodarek, menadżer ds. komunikacji BMW Group Polska, ten nowy model jest kwintesencją funkcjonalności i wygody, a przez to idealną propozycją dla wszystkich osób lubiących aktywnie spędzać czas. BMW chce też towarzyszyć swoim klientom podczas realizacji ich pasji, stąd zaangażowanie marki w żeglarstwo, golfa, a teraz i w bieganie.

Podobnie od kilku lat dzieje się w Berlinie i we Frankfurcie. Obecnie to największe i cieszące się ogromną popularnością biegi, do których jest dwa razy więcej chętnych niż miejsc. Organizatorzy liczą, że do podobnego statusu urośnie półmaraton praski. Dla części biegaczy może on stać się sprawdzianem sił właśnie przed wrześniowym maratonem w Berlinie.Tak jak dla Adama Korola, 4-krotnego Mistrza Świata i Mistrza Olimpijskiego w wioślarstwie. Będąc już na sportowej emeryturze nadal szuka nowych wyzwań. Jednym z nich jest bieganie, które od zawsze towarzyszyło mu w przygotowaniach do zawodów, ale nigdy w formie wyczynowej. 5 lat temu zadebiutował w Biegu Westerplatte, jednak prawdziwy chrzest przeszedł w ubiegłym roku w Maratonie Poznańskim. Obecnie został Ambasadorem BMW Półmaratonu Praskiego, który traktuje jako ostatni etap przygotowań do maratonu w Berlinie.

Pierwsza edycja BMW Półmaraton Praski odbędzie się 31 sierpnia, start o godzinie 9.00. Więcej informacji na stronie: www.bmwpolmaratonpraski.pl
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry