portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
WYPADKI DROGOWE | Jeden z bezpieczniejszych miesięcy roku - listopad 2023
WEZWANIA DO SERWISU | Stellantis i Toyota poprawiają błędy oprogramowania sterownika ECU
POLSKIE DROGI | Budowa 100 obwodnic - listopad 2023

Portal dla wszystkich uczestnikw ruchu drogowego | Jed Bezpiecznie

Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
WYDARZENIA
New York Motor Show 2014

W tym przypadku sto lat to... za mało!
24-04-2014 | źródło: materiały prasowe

Officine Alfieri Maserati to firma, która powstała w 1914 we włoskiej Bolonii. Od tego momentu Maserati odgrywa niezmiennie ważną rolę w historii i rozwoju kultury automobilizmu.Historia Maserati bogata jest zarówno w osiągnięcia samochodów sportowych, jak i rozwój aut szosowych. Przejęcie marki przez Ferrari w 1997 r. było jednym z głównych wydarzeń determinujących jej dalszy rozwój, strategię i wprowadzanie na rynek kolejnych modeli.

Świętując swoje stulecie, Maserati pokazało sportowy duch marki podczas Auto Shows w Nowym Jorku i Pekinie. Producent zaprezentował tam modele Gran Turismo MC Stradale i GranCabrio MC Centennial Editions.

Nowością dla obu nowych modeli są trzy nowe kolory, które zostały dodane do dotychczasowych czterech dostępnych dla MC Stradale. Do wyboru są też nowe koła ze specjalnymi wykończeniami. W centralnej części koła umieszczono logotyp stulecia Maserati w kształcie medalu, dostępne w dwóch wykończeniach, w zależności od designu i koloru koła.Centennial Special Edition to również nowe wnętrza samochodu. Każda wersja wykończenia nadwozia wyposażona jest w dopasowane do niego wykończenie wnętrza. Skórzana tapicerka foteli chełpi się agresywnym wyglądem, kontrastując z dekoracyjnymi wstawkami w trzech kolorach (czerwony, biały i niebieski). Ten sam motyw pojawia się w zagłówkach, na których wyhaftowane jest trójzębne logo.

Pod maską GranTurismo MC Stradale i Maserati Centennial Special Edition znalazł się 460-konny silnik V8 o pojemności 4.7 litra, który po raz pierwszy pojawił się w GranTurismo Sport. Współpracuje on z automatyczną, 6-biegową skrzynią biegów MC Race Shift, co gwarantuje znakomite osiągi i maksymalną prędkość 303 km/h. W nowym GranTurismo MC Stradale wykorzystano również technologię użytą w poprzednim modelu, zapewniającą ograniczone zużycie paliwa i redukcję emisji spalin.

GranTurismo MC Stradale i GranCabrio MC Centennial Editions będą dostępne w sprzedaży od lipca 2014. W Polsce jedyny salon sprzedaży tej marki działa w podwarszawskim Piasecznie.
  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry