strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilność


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport
Konkurs "Filmowcy-Radarowcy: powstrzymać śmierć na drogach"
22-05-2007

Konkurs „Filmowcy-Radarowcy: powstrzymać śmierć na drogach” został przedłużony na część wakacji. Miesiące letnie to czas największej liczby wypadków, dlatego właśnie wtedy, gdy młodzi ludzie częściej jeżdżą po kraju, warto szukać sposobów poprawy bezpieczeństwa na drogach. Konkurs potrwa do 31 lipca, a jego rozstrzygnięcie nastąpi 3 września 2007 roku.

Konkurs jest skierowany do młodych, kreatywnych ludzi, którzy chcą przyczynić się do zmniejszenia liczby ofiar na naszych drogach i uważają, że w tej sprawie mają coś do powiedzenia. Celem konkursu jest poprawa poziomu bezpieczeństwa drogowego przez zmianę postaw i  świadomości grupy największego ryzyka, czyli młodych użytkowników dróg.

Pięć zagrożeń

Temat Konkursu wynika z założeń I Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, który w tym roku, zarówno w Polsce,  jak  i na świecie, będzie poświęcony kwestii bezpieczeństwa młodych użytkowników dróg – kierowców, rowerzystów i pieszych.  Młodzi kierowcy stanowią  27 procent ofiar śmiertelnych przy 10-procentowym udziale w populacji krajów OECD. Na podstawie światowych danych zlokalizowano pięć najistotniejszych obszarów zagrożeń, w których skupiają się działania Global Road Safety Partnership oraz Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego zorientowane na zmianę świadomości młodych ludzi: nadmierna prędkość, nietrzeźwość kierowców, niezapinanie pasów, brak widoczności (ciemne stroje, brak odblasków) i nieużywanie kasków przez rowerzystów.

Jedno zadanie, dwie formy

Przystępując do konkursu, uczestnicy mogą wybrać jedną z dwóch form zadania. Pierwsza możliwość to przygotowanie krótkiego (do 2 minut) filmu dowolną techniką (VHS, taśma filmowa, telefon komórkowy). Wariant drugi to napisanie scenariusza lub opisu treści filmu-reklamy społecznej na powyższy temat. Niezależnie od formy, praca konkursowa  powinna przemawiać do wyobraźni młodych ludzi i wspierać autorefleksję prowadzącą do zmiany zachowań w pięciu obszarach zagrożeń.

Szczegóły oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie Partnerstwa www.pbd.org.pl w sekcji „I Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Drogowego”.


Jury i nagrody

W jury konkursowym zasiądą przedstawiciele firm członkowskich Partnerstwa, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz  Global Road Safety Partnership. Nagrodą główną w pierwszej grupie (film) będzie udział w pełnym kursie nauki bezpiecznej jazdy w rekomendowanej szkole jazdy (nazwa).  Nagroda w kategorii drugiej (scenariusz) –  to realizacja zwycięskiej pracy przez profesjonalną ekipę filmową i stworzenie klipu, na którym zostanie oparta przyszła kampania społeczna Partnerstwa.

Przyłącz się!

Informacja o konkursie jest  rozpowszechniana przede wszystkim w internecie.  Ze względu na charakter konkursu i jego znaczenie społeczne, wiele mediów, w tym kilkadziesiąt portali, przyłączyło się do nagłaśniania tej akcji.


copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry