strona główna
Portal dla wszystkich uczestników ruchu drogowego | Jedź Bezpiecznie
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
JedĹş Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilność


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Z odblaskami bezpieczniej
08-08-2007

Polskie Prawo o ruchu drogowym nakazuje, że "dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu" (art. 43 par. 2). W praktyce trudno jednak wyegzekwować ten przepis, a wielu rodziców po prostu nie stać na zakup dodatkowych elementów odblaskowych.Producent obuwia dla dzieci, firma Bartek, wraz z firmą 3M Poland rozpoczyna przed nowym rokiem szkolnym kampanię edukacyjną "Z odblaskami bezpieczniej". Jej podstawą będzie jesienna kolekcja butów z elementami odblaskowymi. Jak zapewnia przedstawiciel producenta, nie będą się one różniły ceną od zwykłych modeli. Dzięki elementom odblaskowym, stanowiącym integralną częścią fasonu buta, dziecko widoczne będzie w świetle reflektorów z odległości 150-250 metrów.

Katarzyna Gałązka, Główny Projektant firmy Bartek:
"Obuwie firmy Bartek zawsze było utożsamiane ze słowem bezpieczeństwo – antypoślizgowe podeszwy, profilowane wkładki, odpowiednio sztywna tylna część buta itp. Dzięki odblaskowym elementom z firmy 3M użytym w naszym obuwiu mamy nadzieję rozszerzyć znaczenie tego słowa. Cieszymy się bardzo, że dzięki wprowadzeniu elementów odblaskowych będziemy mogli bezpośrednio przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci na drodze. W ten sposób nasza dalekowzroczna idea związana z profilaktyką i bezpieczeństwem będzie miała zastosowane w życiu codziennym".

Tomasz Misztal, Dyrektor Handlowy Rynku Ochrony i Zabezpieczeń w 3M Poland:
"Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i dorosłych na drodze od lat wpisane są w politykę naszej firmy. Udział w akcji „Z odblaskami bezpieczniej” to kolejna inicjatywa, z której jesteśmy dumni, a także kontynuacja naszych dotychczasowych działań, m.in. w Partnerstwie Dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Cieszymy się, że firma Bartek - uznana przez rodziców marka obuwia dla dzieci i młodzieży - zaprosiła nas do współpracy. To będą pierwsze buty na polskim rynku z elementami odblaskowymi. Doskonała jakość naszego produktu użytego w produkcji butów sprawi, że będą one spełniały swoją rolę – poprawiały bezpieczeństwo dzieci".

Modele butów z elementami odblaskowymi dostępne będą od 24 sierpnia w salonach firmowych Bartek oraz w ponad 250 sklepach z obuwiem na terenie całego kraju. Producent przygotował te buty w rozmiarach 19-40. Z chwilą wprowadzenie butów do sprzedaży ruszy także specjalnie zaprojektowana strona internetowa: www.zodblaskamibezpieczniej.pl

Patronat mediowy nad akcją "Z odblaskami bezpieczniej" objęła m.in. nasza redakcja. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w numerze 5 magazynu motoryzacyjnego "Jedź Bezpiecznie" (w sprzedaży na przełomie września i października) oraz na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy również do przesyłania do naszej redakcji swoich spostrzeżeń i doświadczeń dotyczących bezpieczeństwa dzieci na drodze ( redakcja@jedz-bezpiecznie.pl )

(fot. Bartek/redakcja)

copyright 2002-2024 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry