strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilność


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Dojedź bezpiecznie do dorosłości
01-11-2008

Portal „Nasza Klasa” z Subaru Import Polska i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji realizuje kampanię „Dojedź bezpiecznie do dorosłości”. Specjalna zakładka na stronie głównej portalu skierowana jest do dwóch grup użytkowników: kierowców i dzieci. Poruszane są na niej kwestie m.in. zapinania pasów, a dla najmłodszych zasady jazdy w ruchu drogowym na rowerze, czy motorowerze.

Witold Rogalski, prezes Subaru Import Polska:
"W Polsce umiera na drogach więcej ludzi, niż w ponad dwukrotnie większych pod względem populacji Niemczech. Niemcy posiadają czterokrotnie więcej samochodów, pokonują statystycznie rocznie znacznie większe niż u nas dystanse. Prawdopodobieństwo utraty życia na naszych drogach jest więc około dziesięciokrotnie (!) wyższe, niż u naszych zachodnich sąsiadów.

Żadna infrastruktura i żadne systemy bezpieczeństwa samochodu nie są w stanie zastąpić myślenia. Albowiem bezpieczeństwo rodzi się w głowie. Najwyższą wartością w życiu jest… życie. Pamiętajmy o tym. Bo przecież lepiej stracić nieco więcej czasu w drodze, niż stracić przez bezmyślność cały dany nam czas… lub co gorsze, zabrać go komuś innemu".

link: www.nasza-klasa.pl

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry