Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
logo

NOWE NA STRONIE:
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Różne sposoby dezaktywacji poduszki powietrznej
TESTY | Dziecko w Fordzie Edge II facelifting - foteliki i wózki
TESTY | Dziecko w Fordzie Edge II facelifting - wyposażenie samochodu

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Działania na rzecz BRD | Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego

Podziękowania za promowanie BRD
25-11-2016 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Po raz siódmy wyróżniono osoby, firmy i instytucje, które promują szeroko pojęte bezpieczeństwo na drodze. Konkurs organizuje "Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego", którego członkiem jest nasza Fundacja "Jedź Bezpiecznie".

"Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego" obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Nasz magazyn wspiera tę organizację od samego początku, a od 2010 roku członkiem wspierającym jest też Fundacja ?Jedź Bezpiecznie".

Od siedmiu lat Partnerstwo organizuje konkurs, do którego zgłaszane są inicjatywy, programy czy osoby zajmujące się promowaniem bezpieczeństwa na drodze. Jest to jedna, jeśli nie jedyna w tej chwili, forma docenienia ich pracy, a często też szansa za zaprezentowanie swoich działań przed większym forum. Zgodnie z założeniem zgłaszać można wszelkie projekty, jednak z dużą przychylnością jury spotykają się nawet małe akcje o niewielkim, ale bardzo istotnym zasięgu lokalnym.

Obecnie nagrody "Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" przyznawane są w pięciu kategoriach: organizacja pozarządowa, firma, instytucja, media oraz osoba. Do finału każdej z nich były po trzy nominacje. Zwycięzców poznaliśmy jak co roku podczas uroczystej gali, którą tradycyjnie poprowadziła Monika Zamachowska.Organizacja Pozarządowa Roku - Fundacja CREDU z Sopotu: "której ideą przewodnią w działaniu jest kreatywne myślenie i edukacja praktyczna. Organizacja działa w oparciu o długofalowe i cykliczne programy realizowane lokalnie i na skalę całego kraju. Jednym z takich projektów jest prowadzony od dwunastu lat program edukacyjny Autochodzik, skierowany do najmłodszych użytkowników dróg. Jego celem jest przygotowanie do samodzielności w ruchu drogowym poprzez kształtowanie i utrwalanie prawidłowych postaw i nawyków przydatnych w poruszaniu się po drogach. Program jest realizowany poprzez spacery edukacyjne, prezentacje multimedialne, ćwiczenia konstrukcyjne, zadania dla rodzinki i szkolenia dla nauczycieli".

Nominowani: Stowarzyszenie "Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" i Fundacja "Drogi Mazowsza".Firma Roku - Kompania Piwowarska S.A.: "która do tematu bezpieczeństwa podchodzi bardzo szeroko, a działania prewencyjne podejmuje na wielu płaszczyznach. Z jednej strony firma konsekwentnie od kilku lat prowadzi program Świadomy Kierowca, który jest skierowany do pracowników Kompanii Piwowarskiej. Jego celem jest wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poprawa komfortu pracy kierowców. W ramach programu przeszkolonych ostało do tej pory ponad 1000 pracowników. Projekt zyskał aprobatę zarządu i będzie nadal rozwijany. Z drugiej strony Kompania promuje odpowiedzialność w piciu alkoholu poprzez m.in. popularyzowanie aplikacji mobilnej "Sprawdź promile" lub uruchomienie specjalnej Strefy Sprawdź Promile".

Nominowani: Circle K Polska (dawniej Statoil) i MAN Trucks Niepołomice.Media Roku - portal BRD24.pl za: "profesjonalizm i bardzo szerokie spojrzenie na tematykę bezpieczeństwa drogowego. Portal to medium, gdzie w jednym miejscu można znaleźć wiele ciekawych wywiadów, analiz, informacji, przykładów z zagranicy i statystyk".

Nominowani: kanał na YouTube "Polskie drogi" i Polskie Radio Kraków.Instytucja Publiczna Roku - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach: "szkoła i działający w niej Szkolny Klub Bezpieczeństwa od lat pracuje, aby każde dziecko w Gminie Wydminy było bezpieczne do kwadratu poprzez organizowanie corocznej kampanii Młodzi Bezpieczni do Kwadratu. Oprócz Kampanii uczniowie podejmują szereg innych innowacyjnych pomysłów, których celem jest zainteresowanie lokalnych władz i mieszkańców tematem bezpieczeństwa drogowego. Między innymi zaprojektowali znak, ostrzegający przed pieszymi używającymi mp3 i telefonów, nagrali teledysk do piosenki edukacyjnej "Przepisowy ruch drogowy"; organizują happeningi przed szkołą, międzygminny konkurs wiedzy brd oraz sprawnościowy turniej rowerowy; opublikowali kalendarz propagujący bezpieczny i ekologiczny transport, piszą petycje do Wójta. Działania szkoły i Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa pomogły w zbudowaniu lokalnego partnerstwa starającego się dotrzeć przede wszystkim do świadomości młodego człowieka w kwestii własnego bezpieczeństwa. Zauważono wzrost świadomości rodziców w edukowaniu swoich dzieci w kwestii bezpieczeństwa".

Nominowani: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej i Szkoła działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Debrznie.Osoba Roku - Katarzyna Dobrzańska-Junco, założycielka Stowarzyszenia "Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" za: "aktywne, bezinteresowne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, za tworzenie ogólnopolskich kampanii edukacyjnych skierowanych do młodych kierowców, dzieci i młodzieży, za zaangażowanie w pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach, ich rodzinom, a także bliskim ofiar śmiertelnych. Kapituła nagrody doceniła stworzenie przez Panią Katarzynę znakomitego modelu współpracy na rzecz bezkompromisowej walki o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Katarzyna Dobrzańska-Junco to prelegentka konferencji i seminariów naukowych, autorka wielu artykułów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, współtworząca i prowadząca program Radiostrada Nocą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To pomysłodawczyni i realizatorka programów: PrzyWracam, Jadę z Wyobraźnią, Road Show, Państwowe obchody Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, Radiostrada Nocą, Akademia Jasnej Sówki".

Nominowanl: Krzysztof Woźniak, dziennikarz TOK FM, współprowadzący audycje "Skołowani" i "Przewodnik Drogowy" oraz Bogusława Barbara Zimmer, wydawca miesięcznika "Polski Traker" i "Polski Traker Bus".

czytaj także:
Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2015
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry