strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Weekend bez Ofiar

3 pikniki w Weekend bez Ofiar
02-08-2010, źródło i foto: GDDKiA

Chcesz przeżyć symulację dachowania? Marzysz o kierowaniu TIR-em? Organizatorzy Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa zapraszają całe rodziny na pikniki edukacyjne do Kołobrzegu, Łodzi i Warszawy.



Pikniki edukacyjne to okazja do dobrej zabawy, z której czerpać można sporo wiedzy o bezpieczeństwie drogowym. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną szansę, by spróbować symulacji dachowania samochodu. Każdy śmiałek na własnej skórze przekona się, jak zachowuje się wówczas ludzkie ciało.

Na specjalnej platformie będzie też można sprawdzić, czym może skończyć się jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Symulatory komputerowe posłużą natomiast do przetestowania znajomości zasad ruchu drogowego i umiejętności prowadzenia pojazdów w ekstremalnych warunkach.

Kierowcy samochodów osobowych, którzy choć raz zastanawiali się, jak kieruje się ciężarówką czy autobusem, będą mogli spróbować w Łodzi i Warszawie swoich sił na specjalnym elektronicznym trenażerze, który przygotowano w naczepie wielkiego TIR-a.

W Kołobrzegu natomiast będzie można sprawdzić jak kieruje się samochodem wyścigowym.

Powstanie też Miasteczko Komunikacyjne w skład którego wejdzie tor gokartowy oraz mobilne miasteczko ruchu drogowego o powierzchni 1200 metrów kwadratowych. Wyznaczone zostaną pasy ruchu dla rowerów, wyposażone w znaki drogowe, gdzie pod kierunkiem instruktora dzieci i młodzież mogą sprawdzić swoje umiejętności i nauczyć się zasad poruszania się po drogach publicznych w bezpiecznych warunkach.

Będzie także tor przeszkód dla osób, które założą alkogogle - próbując pokonać go w specjalnych okularach każdy będzie mógł przekonać się, jak nawet niewielka ilość alkoholu upośledza zmysły i uniemożliwia wykonywanie precyzyjnych manewrów.

Uczestnicy pikniku w Łodzi będą też mogli zainstalować w swoich telefonach komórkowych aplikację umożliwiającą określenie w przybliżeniu zdolności do kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu.

Udział w piknikach stwarza też możliwość poznania zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie można poznać prawidłowy sposób powiadamiania służb ratowniczych o wypadku, nauczyć się oceny sytuacji, masażu serca czy właściwego opatrywania ran. Psycholodzy transportu podpowiedzą, jak radzić sobie z emocjami i stresem, kiedy nam przydarzy się wypadek lub będziemy jego świadkami.

Piknikom towarzyszyć będą wystawy nowoczesnego sprzętu policyjnego i strażackiego. Dodatkowo w Kołobrzegu będzie można zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Przygotowano również wystawę plakatów promujących bezpieczeństwo drogowe z całego świata, w tym z tak egzotycznych krajów jak Singapur, Wenezuela czy Trinidad i Tobago.

Część edukacyjna pikniku potrwa od godziny 13.00 do 19.00. Wieczorem organizatorzy zapraszają na koncert zespołu coverowego Kwiaty, po którym w Kołobrzegu i Warszawie wystąpi Robert Janowski, a w Łodzi – Urszula.

Pikniki edukacyjne odbędą się:

6 sierpnia 2010, od 13.00 do 21.00 - Kołobrzeg, plac przy Latarni Morskiej

7 sierpnia 2010, od 13.00 do 21.00 - Łódź, Rynek Manufaktury

8 sierpnia 2010, od 13.00 do 21.00 - Warszawa, Agrykola

www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także:

Aktualności
· Organizatorzy podsumowują Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 09-08-2010
· Rozpoczął się Weekend bez Ofiar 06-08-2010
· Czasowa zmiana organizacji ruchu na autostradzie A2 05-08-2010
· Alternatywne trasy dojazdu nad morze 05-08-2010
· Z AutoMapą na pikniki Weekendu bez Ofiar 05-08-2010
· 3 pikniki w Weekend bez Ofiar 02-08-2010
· Serwis SMS pomocny w podróży 02-08-2010

Galerie
· Inscenizacja karambolu na A2 07-08-2010

Wywiady
· Myślimy o perspektywnie roku 2020 06-08-2010
rozmowa z Andrzejem Maciejewskim, Zastępcą Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry