Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
TESTY | Dziecko w Kii XCeed - wyposażenie samochodu
POLSKIE DROGI | Przeglądamy stan przygotowań do budowy 100 obwodnic - część 4
TESTY | Pierwsze wrażenia - Prosty przepis na sukces | Kia XCeed

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
Bezpieczeństwo dziecka | Ford Kuga II facelifting

Dziecko w Fordzie Kuga - wyposażenie samochodu
09-10-2017 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Testowana obecnie wersja Forda Kuga po faceliftingu, pod kątem elementów podnoszących bezpieczeństwo i komfort dzieci, niewiele różni się od tej z 2013 roku. Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera nadal dostępny jest jako opcja.

W Kudze po faceliftingu wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera nadal jest opcją, którą można zamówić przed zakupem nowego samochodu lub później zamontować w autoryzowanym serwisie Forda. Wyłącznik poduszki wpisany jest na listę akcesoriów, stąd cena może się różnić w poszczególnych salonach sprzedaży - uzyskana przez nas średnia to 800 złotych brutto z montażem (czytaj także: TESTY | Dziecko w Fordzie Kuga II - wyposażenie samochodu | 2013).Ostrzeżenia przed ustawieniem fotelika dziecięcego tyłem do kierunku jazdy na przednim miejscu umieszczono po obu stronach osłon przeciwsłonecznych dla pasażera.Ostrzeżenia te mają formę uniwersalnych piktogramów (w testowanym przez nas modelu w 2013 roku stosowano jeszcze napisy w różnych językach, w tym po polsku).Dodatkowy punkt kotwiczenia dla fotelików Isofix (top-tether) umieszczono w plecach kanapy. W skrajnym odsunięciu siedzeń kanapy są one zasłonięte ruchomą częścią podłogi bagażnika.Mocowania Isofix (standard i-Size) umieszczono na skrajnych miejscach kanapy. Uchwyty nie mają plastikowych nakładek i bezpośrednio wystają pomiędzy siedziskiem i oparciem.Elektrycznie sterowane szyby w obu parach drzwi są standardem wyposażenia Forda Kuga. Każda z nich posiada funkcję automatycznego otwierania i zamykania, a tym samym blokadę zapobiegającą przypadkowemu przycięciu np. palców. Kierowca może zablokować działanie wszystkich szyb za pomocą przycisku umieszczonego w swoich drzwiach. Wybierając Pakiet Family (dopłata w każdej wersji wyposażenia wynosi 150 złotych) przycisk do sterowania szybami spełnia również funkcję blokady otwarcia tylnych drzwi od środka. Cztery lata temu rozwiązanie to oferowane było w Pakiecie Power za dopłatą 500 złotych.W standardzie wyposażenia Forda Kuga blokada otwarcia tylnych drzwi jest manualna. Do zmiany jej statusu potrzebny jest płaski przedmiot. W praktyce kierowca może na stałe zablokować drzwi tylko z jednej strony.Testowany egzemplarz Forda Kuga wyposażony został w opcjonalną tapicerkę Salerno (jasny beż), która wymaga dopłaty 4100 złotych. Skórą pokryto również plecy foteli, co znacznie ułatwia usuwanie śladów pozostawionych przez buty dzieci zajmujących miejsca na kanapie. W cenie tego pakietu zawarto jeszcze dwa składane stoliki.

Przyciemniane szyby z tyłu są elementem Pakietu Gold X (5650 złotych), który w obecnej promocji Forda oferowany jest w cenie testowanej wersji wyposażenia Titanium. W naszym przypadku dopłata do elektrycznie otwieranego dachu panoramicznego (z elektryczną roletą) wyniosła 3000 złotych. W topowej wersji Titanium oferowany jest również Pakiet Design 3 zawierający m.in. tapicerkę Salerno, ale w ciemnym kolorze + składane stoliki + elektrycznie otwierany dach panoramiczny (5000 złotych).Osoby siedzące z tyłu mogą skorzystać z nawiewów dwustrefowej klimatyzacji (standard od wersji Edition).

W testowanym egzemplarzu Forda Kuga gniazdo 230V (150 W), który także jest częścią Pakietu Family (150 złotych). Dzięki niemu można bezpośrednio podłączyć zasilanie urządzeń multimedialnych umilających podróż dzieciom. Tradycyjne gniazdo 12V znajduje się na konsoli głównej przed dźwignią zmiany biegów oraz w bagażniku.

Centrum rozrywki dla dzieci stanowić może także radioodtwarzacz CD/MP3, do którego można podłączyć dwa urządzenia poprzez porty USB lub bluetooth.W bagażniku znajdują się cztery zaczepy do mocowania siatki lub linek zabezpieczających przewożone przedmioty. Za dopłatą 800 złotych otrzymamy kratkę oddzielającą przestrzeń bagażową od kabiny pasażerskiej, na liście akcesoriów znajduje się również gumowa wykładzina antypoślizgowa (314 złotych).

czytaj także:
Bezpieczeństwo dziecka | Foteliki i wózki

 
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry