Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
TESTY | Pierwsze wrażenia - Prosty przepis na sukces | Kia XCeed
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | 26 fotelików dziecięcych pod lupą ADAC
WYPADKI DROGOWE | Powrót do "normalności" | Maj 2020

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
Bezpieczeństwo dziecka | Suzuki Ignis III 4WD

Dziecko w Suzuki Ignis - wyposażenie samochodu
19-10-2017 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Nasz egzemplarz Suzuki Ignis wyposażony został w podstawowe elementy podnoszące bezpieczeństwo i komfort podróży dzieci. Wyjątkiem jest bagażnik, w którym zabrakło uchwytów do mocowania siatki lub linek zabezpieczających np. przewożony wózek.

W Suzuki Ignis wyłącznik poduszki powietrznej pasażera umieszczono w zamykanym schowku kokpitu. Do zmiany statusu (zgodnie z widniejącym schematem) potrzebny jest kluczyk od stacyjki silnika - w testowanej topowej wersji wyposażenia Elegance schowano go w module elektronicznego dostępu do samochodu.O aktywnej poduszce powietrznej pasażera informuje dioda ON umieszczona na środkowym panelu kokpitu. Po uruchomieniu silnika dioda świeci się przez minutę.Po dezaktywacji działania poduszki powietrznej pasażera zapala się - na cały czas pracy silnika - dioda OFF.Ostrzeżenie przed ustawieniem z przodu fotelika dziecięcego tyłem do kierunku jazdy przy aktywnej poduszce powietrznej umieszczono po obu stronach osłony przeciwsłonecznej pasażera.Ostrzeżenia mają formę uniwersalnych piktogramów.W plecach oparć obu miejsc z tyłu umieszczono dodatkowy punkt kotwiczenia (top-tether) fotelików dziecięcych typu Isofix.Testowana wersja Suzuki Ignis homologowana jest dla czterech osób. Oba miejsca z tyłu wyposażono w pary uchwytów Isofix (i-Size). Punkty mocowania fotelików są integralną częścią konstrukcji siedzeń i przesuwają się razem z nimi.Elektrycznie regulowane szyby w obu parach drzwi dostępne są wyłącznie w topowej wersji wyposażenia Elegance. Mechanizm automatycznego otwierania posiada tylko szyba w drzwiach kierowcy, jednak przy jej zamykaniu należy przez cały czas trzymać przycisk regulacji. W panelu drzwi kierowcy znajduje się również przycisk do blokady sterowania szybami przez pozostałych pasażerów. Przycisk z symbolem kłódki służy do centralnej blokady otwarcia wszystkich drzwi zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu. Może więc pełnić rolę dodatkowego zabezpieczenia dla dzieci.Do blokady otwarcia tylnych drzwi od środka (zgodnie z wytłoczonym schematem) służy manualny przełącznik.Fotele Suzuki Ignis pokryte zostały tapicerką materiałową (jej wykończenie może się różnić w zależności od wybranej opcji personalizacji, w naszym przypadku związane to było z dwukolorowym lakierem nadwozia Flame Orange Pearl Metallic). Materiałem pokryto także plecy przednich foteli (pasażera posiada dodatkową kieszeń z tyłu), z których bez trudu usunęliśmy zabrudzenia pozostawione przez buty dzieci.

Przyciemniane szyby z tyłu montowane są w środkowej wersji wyposażenia Premium.Każda wersja Suzuki Ignis wyposażona została w system audio z Bluetooth, wejściem typu Jack oraz portem USB, a także w jedno standardowe gniazdo 12V. Wszystko to umieszczono na środkowej części kokpitu. W schowku testowanego egzemplarza Ignis znalazł się dodatkowy kabel USB. Dzięki niemu łatwiej podłączyć do systemu multimedialnego (dostępny od wersji Premium) lub zasilania urządzenie multimedialne dla dziecka.

czytaj także:
Bezpieczeństwo dziecka | Foteliki i wózki
Plusy i minusy | Długa lista...

 
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry