Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
logo

NOWE NA STRONIE:
PRODUKTY | Philips wprowadza na rynek ksenony D8S
TESTY | Plusy i minusy - Ograniczenia w polu widzenia | Ford Edge
WYDANIE NA WEEKEND | Toyota Safety Sense, VW Caddy, Drogi, F1, Kia Cup

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Bezpieczeństwo dziecka | Volkswagen Tiguan II 4Motion

Dziecko w Volkswagenie Tiguan II - wyposażenie samochodu
26-07-2016 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

W porównaniu do I generacji Volkswagena Tiguan zmieniono rozmieszczenie niektórych elementów podnoszących bezpieczeństwo i komfort podróżowania najmłodszych pasażerów. W porównaniu z poprzednikiem teraz nowością są... ostrzeżenia na osłonie przeciwsłonecznej pasażera oraz 3-strefowa klimatyzacja z filtrem antyalergicznym.

Wyłącznik działania przedniej poduszki powietrznej pasażera jest standardem w każdej wersji wyposażenia: Trendline, Comfortline i Highline. Umieszczono go w prawym boku kokpitu, dostęp możliwy jest dopiero po pełnym otwarciu drzwi. Do zmiany statusu poduszki (według widniejącego schematu) potrzebny jest kluczyk od stacyjki zapłonu silnika (w naszym przypadku był on schowany w pilocie opcjonalnego systemu Keyless Access za 1680 złotych, który obecnie oferowany jest bezpłatnie w każdej wersji wyposażenia).Informacja o bieżącym statusie poduszki powietrznej pasażera wyświetlana jest na centralnej części kokpitu pomiędzy środkowymi kratkami nawiewów. Przy aktywnej poduszce podświetla się (na 60 sekund od chwili uruchomienia silnika) piktogram z napisem ON.Po dezaktywacji działania poduszki powietrznej pasażera podświetla się (na stałe) piktogram z napisem OFF.Ostrzeżenie przed zamontowaniem na miejscu pasażera fotelika dziecięcego odwróconego tyłem do kierunku jazdy przy aktywnej poduszce powietrznej znajduje się po obu stronach osłony przeciwsłonecznej pasażera (czytaj także: TESTY | Dziecko w Volkswagenie Tiguan I - wyposażenie samochodu).Ostrzeżenie ma formę uniwersalnego piktogramu.Dodatkowy punkt kotwiczenia fotelików Isofix (top-tether) znajduje się w plecach oparć skrajnych miejsc na kanapie.Na skrajnych miejscach kanapy znajdują się pary mocowań fotelików dziecięcych typu Isofix. Wszystkie punkty są odpowiednio oznakowane, obudowane plastikowymi prowadnicami ułatwiającymi szybki i prawidłowy montaż szyn fotelika oraz wyposażone w zdejmowane nakładki chroniące je przed zabrudzeniem.Elektrycznie sterowane szyby boczne montowane są w każdej wersji wyposażenia nowego Volkswagena Tiguan. Kierowca ma możliwość zablokowania ich działania przyciskiem umieszczonym w panelu swoich drzwi. Każda szyba opuszcza się i podnosi automatycznie, dlatego wyposażono je w funkcję zapobiegającą przycięciu palców.Blokada otwarcia tylnych drzwi od środka jest manualna. Do zmiany jej położenia (według wytłoczonego schematu) potrzebny jest kluczyk od stacyjki zapłonu silnika (który w naszym przypadku ukryty jest w pilocie systemu Keyless Access) lub płaski przedmiot.Testowana przez nas wersja Tiguana wyposażona była w skórzaną tapicerkę Vienna w pakiecie z przednimi fotelami typu Top-Comfort (dopłata 9010 złotych). Pokryto nią także plecy foteli, z których łatwo usunęliśmy zabrudzenia pozostawione przez buty dzieci.

W cenie wersji Comfortline i Highline dostępne są składane stoliki montowane w oparciach foteli oraz przyciemniane szyby z boku i z tyłu. Szklany, dwuczęściowy dach z możliwością otworzenia z przodu, dostępny jest za dopłatą 4100 złotych jedynie w topowej wersji Highline.

Również w wersji Comfortline i Highline montowana jest seryjnie 3-strefowa klimatyzacja Pure Air Climatronic. System wyposażono w filtr antyalergiczny oraz niezależny panel sterujący dla pasażerów kanapy.

Z tyłu do dyspozycji mamy typowe gniazdo zapalniczki 12V, które może posłużyć do zasilania urządzeń multimedialnych, z których korzystają dzieci. Jedyne gniazdo AUX-IN oraz port USB (plus dodatkowe 12V) montowane jest na środkowej części kokpitu, ale tylko w wersji Highline. W pozostałych wymaga dopłaty 1670 złotych do systemu Composition Media. Gniazdo zasilania 230V - umieszczone w bagażniku - oferowane jest jako opcja (780 zł) w dwóch najwyższych wersjach wyposażenia.W bagażniku każdej wersji wyposażenia nowego Volkswagena Tiguan znajdują się 4 uchwyty do mocowania siatki bądź linek zabezpieczających przewożone przedmioty.

czytaj także:
Bezpieczeństwo dziecka | Foteliki i wózki

 
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry