Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testĂłw samochodĂłw
NOWE NA STRONIE:
POLSKIE DROGI | Zróşnicowane stawki na polskich autostradach
POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | Pierwszy miesiąc wakacji na polskich drogach
WYDANIE NA WEEKEND | Smartfon, ProAce Kamper, VW w Polsce, Dacia Duster, Drogi

www.jedz-bezpiecznie.pl
#DrogaDoCzystejPrzyrody

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
WYDARZENIA
World Car Of The Year 2013

Kolejne wyróżnienia dla nowego Golfa
28-03-2013 | tekst: Maciej Kalisz | foto: World Car Of The Year

Volkswagen ma w tym miesiącu kolejny powód do dumy. Po tytule europejskiego Samochodu Roku 2013 uznano jego wyższość także w skali globalnej.Nowy Golf, VII już generacji, był jedną z największych i najważniejszych premier ubiegłorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu. Nie bez przyczyny, bo przez blisko 40 lat wybracował sobie miano najpopularniejszego kompaktu na wszystkich kontynentach. A na dokładkę to w prostej linii następca innej legendy motoryzacji, zwanej u nas popularnie Garbusem.

Od chwili wejścia obecnej generacji do sprzedaży nie milkną pochwały dla niego. O ich zasadności mogliśmy przekonać się także podczas naszego niedawnego testu, który podsumowaliśmy słowami: "Można by więc podsumować, że nowy Golf to ten sam, dobrze już znany Golf. Czy może więc czymś zaskoczyć? Tak! Już przejechanie pierwszych kilometrów pokazało, że najlepsze w nim jest to czego nie widać".
Do dziś największym dowodem uznania dla nowego Golfa był tytuł Car Of The Year 2013. Przyznano go na początku tego miesiąca w przeddzień Salonu Samochodowego w Genewie. I kolejna wystawa, tym razem w Nowym Jorku, przyniosła mu kolejne wyróżnienie - tym razem jest to tytuł Światowego Samochodu Roku 2013. W finale pokonał on Mercedesa Klasa A, Porsche Boxter/Cayman oraz Sciona FR-S (Subaru BRZ/Toyota GT-86).

To jednocześnie drugi z rzędu tytuł dla Volkswagena - w ubiegłym roku przypadł on małemu up!, a ogólnie czwarty w historii (Polo w 2010 i Golf VI w 2009 roku).
Podczas salonu w Nowym Jorku przyznano także 3 inne wyróżnienia. Tytuł World Performance Car przypadł Porsche Boxter/Cayman, World Car Desing Jaguarowi F-Type zaś World Green Car Tesli S.

  www.jedz-bezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl
e-jedzbezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry