O MAGAZYNIE JEDŹ BEZPIECZNIE

Historia

Pierwszy numer magazynu "Jedź bezpiecznie" z podtytułem "Bezpłatny magazyn motoryzacyjny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego" ukazał się w grudniu 2002 roku. Początkowo magazyn dostępny był wyłącznie na stacjach paliw należących bądź działających w Polsce pod znakiem BP.

Począwszy od marca 2005 roku magazyn "Jedź bezpiecznie" wydany jest w cyklu dwumiesięcznika. Jego płatna dystrybucja odbywa się na wybranych stacjach paliw, w sieciach marketów oraz salonikach prasowych.

Zmianie uległo także logo magazynu oraz jego makieta graficzna. Pojawiły się także nowe rubryki, jak: Porównania - zdobywców 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP, Salon samochodowy - najchętniej kupowane w Polsce samochody, ABC bezpieczeństwa - leksykon skrótów motoryzacyjnych czy Niezbędnik każdego kierowcy - co trzeba, bądź warto mieć w samochodzie.

Wydawanie papierowej wersji magazynu zostało zawieszone w 2008 roku.

Tematyka

Naszą nadrzędną misją jest propagowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa na drodze z naciskiem na prawidłowe utrzymanie stanu technicznego pojazdu, jego codziennej eksploatacji oraz zachowań za kierownicą.

Na naszych łamach opisujemy rozwiązania konstrukcyjne samochodów i ich elementy wyposażenia pod kątem bezpieczeństwa, wyniki testów Euro NCAP, opinie na temat tych samochodów oraz nasze wrażenia z jazd. Przedstawiamy również liczne produkty: części, elementy wyposażenia dodatkowego, akcesoria, czy środki eksploatacyjne niezbędne bądź pomocne w codziennym życiu kierowcy. Pojawiają się także raporty sezonowe, których tematyka kierowana jest aktualną porą roku - np. opony letnie, czy przygotowania samochodu do zimy.

W magazynie znaleźć można również wiele porad dotyczących zarówno eksploatacji samochodu, jak i zachowań za kierownicą, czy rozwiązywania trudnych sytuacji na drodze. Ciekawe materiały znajdą dla siebie także osoby chcące podnieść swoje umiejętności jako kierowcy.

Redakcja

Redaktor naczelny: Maciej Kalisz

Stali współpracownicy: Jacek Dobkowski, Marek Kawecki, Klaudiusz Madeja, Andrzej Martynkin, Andrzej Penkalla, Jarosław Sylwesiuk.

Adres:

Magazyn motoryzacyjny "Jedź bezpiecznie"

ul. Staszica 7/9/4, 01-188 Warszawa

napisz do nas

tel. 602 186 273

Informacje wydawnicze

wydawca: MacKalStudio

pierwszy numer: grudzień 2002

ISSN: 1643-9244

cykl wydawniczy: dwumiesięcznik

format: A4, pełen kolor

objętość: 52 strony

dystrybucja: cały kraj

cena egzemplarzowa: 3,90 zł (w tym 8% VAT)