ZWIERZAK W PODRÓŻY

PORADY | W podróży

Bezpieczny zwierzak w podróży

20.06.2006 | oprac. redakcja | foto: archiwum

Podobnie jak człowiek, także domowe zwierzęta w trakcie podróży samochodem muszą być odpowiednio zabezpieczone. Należy też zadbać o ich dobre samopoczucie.

ZWIERZAK W PODRÓŻY | Proste zasady przewożenia domowych zwierząt samochodem

Do podróżowania na większe odległości z domowymi zwierzętami najlepiej nadają się samochody typu kombi, vany, czy terenowe. Można wtedy umieścić czworonożnego pupila w wyłożonej ochronną matą obszernej przestrzeni bagażowej. Jeżeli nie mamy takiego pojemnego auta, albo cały kufer zajęły nasze pakunki, sadzamy psa na tylnej kanapie i przypinamy go specjalnymi pasami bezpieczeństwa. Mniejsze zwierzaki, jak koty czy króliki, przewozimy w lekkim, plastikowym transporterze, z tyłu samochodu, także zabezpieczonym pasami.

Ponieważ czworonogi, tak jak ludzie, mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną, warto odwiedzić wcześniej weterynarza, który poradzi jak uniknąć tego problemu. Na trzy godziny przed jazdą nie należy zwierząt karmić. W czasie podróży trzeba zapewnić im dopływ świeżego powietrza.

Niektóre osoby nigdzie nie wyjeżdżają ze swymi zwierzętami i zawsze przed urlopem mają problem, komu je zostawić. Miesięcznik "Cztery łapy" zorganizował więc informacyjną akcję "Zwierzak bezpieczny w podróży", której samochodowym patronem został SsangYong.