BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

Działania na rzecz BRD | Bezpieczeństwo dzieci

Volkswagen przekazał mobilne miasteczko ruchu drogowego szkole w Kołodziejewie

09-09-2017 | źródło: materiały prasowe

VI Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować" wygrała Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie. To właśnie do uczniów tej placówki trafiła nagroda - mobilne miasteczko ruchu drogowego, ufundowane przez firmę Volkswagen Group Polska.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | Volkswagen przekazał mobilne miasteczko ruchu drogowego szkole podstawowej w Kołodziejowie

3 czerwca uczniowie z 10 szkół zmierzyli się w decydującym starciu - VI finale Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować”. Dzieci wzięły udział w grze miejskiej, podczas której mogły wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, którą zdobyły wcześniej na lekcjach w swoich szkołach. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie i otrzymała w nagrodę mobilne miasteczko ruchu drogowego Volkswagena.

Przekazanie nagrody odbyło się 7 września 2017 roku, udział w nim wzięli uczniowie szkoły w Kołodziejewie, nauczyciele, Katarzyna Krokos - Dyrektorka placówki, przedstawiciele lokalnych władz, aktor - Kuba Wesołowski oraz przedstawiciele marki Volkswagen - fundatora nagrody.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | zajęcia z zasad poruszania się po drodze

"Bardzo nas cieszy pierwsza nagroda. Nieskromnie przyznam, że miałam również wkład w jej zdobycie, gdyż w ostatnim etapie tego konkursu byłam z uczniami w Warszawie i wraz z nimi walczyłam o zwycięstwo. W dojściu do finału pomogły mi dwie nauczycielki Renata Konieczka i Justyna Białek. Mobilne miasteczko ruchu drogowego Volkswagena bardzo nam się przyda. Nasza szkoła położona jest tuż przy ulicy, a uczniowie dojeżdżają do niej z okolicznych wsi i miejscowości. Dlatego tak ważne jest, żeby znali zasady ruchu drogowego i wiedzieli jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Oczywiście także znając zasady udzielania pierwszej pomocy"

- powiedziała Katarzyna Krokos, Dyrektorka szkoły w Kołodziejewie.

W skład mobilnego miasteczka ruchu drogowego Volkswagena wchodzą maty gumowe imitujące asfalt, rondo oraz przejścia dla pieszych, a także sygnalizatory świetlne i znaki drogowe. Dzięki tym elementom dzieci będą mogły poznać zasady ruchu drogowego oraz dowiedzieć się, jak bezpiecznie poruszać zarówno będąc pieszym, rowerzystą, jak i kierowcą.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

"Dzięki projektowi Mali Ratownicy dążymy do tego, aby wszystkie dzieci w Polsce umiały udzielać pierwszej pomocy. Zależy nam także na tym, aby najmłodsi potrafili bezpiecznie zachować się na drodze, znali zasady ruchu drogowego, wiedzieli na co zwrócić uwagę na ulicy czy przejściu dla pieszych. Mobilne miasteczko ruchu drogowego Volkswagena zostało zaprojektowane przez specjalistów tak, by w przystępny sposób nauczyć dzieci właśnie tych wszystkich umiejętności. Ważne jest, aby raz zdobyta wiedza była utrwalana. Z pierwszą pomocą oraz zasadami bezpiecznego ruchu drogowego jest jak ze sportem. Trzeba cały czas trenować i powtarzać, doskonalić się. Stąd właśnie pomysł na nagrodę jaką jest mobilne miasteczko ruchu drogowego Volkswagena. Dzięki niemu, wszystkie dzieci uczące się w szkole w Kołodziejowie, przez wiele lat będą mogły w przyjazny i interaktywny sposób uczyć się tego, co najważniejsze - jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz pomóc innym gdy zajdzie taka potrzeba"

- dodał Tomasz Tonder, Rzecznik Prasowy marki Volkswagen.