strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilność


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Program terapeutyczny dla ofiar wypadków drogowych
16-12-2008

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej wraz z Uniwersytetem Warszawskim i Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzą wspólny projekt „Budować życie człowieka po traumie” w ramach programu terapeutycznego dla uczestników wypadków komunikacyjnych – TRAKT.

Program skierowany jest do osób, które przeżyły wypadek drogowy lub były jego świadkami, i w przypadku których to wydarzenie spowodowało problemy emocjonalne niekorzystnie wpływające na ich codzienne funkcjonowanie. Charakterystycznymi tego objawami jest lęk, zaburzone relacje z bliskimi, nawracające i niechciane wspomnienia, czy koszmarne sny o wypadku. Często układają się one w tzw. zespół stresu pourazowego, który można leczyć metodami psychologicznymi lub farmakologicznymi.

Oprócz części terapeutycznej, prowadzone są również badania naukowe nad uwarunkowaniami radzenia sobie po wypadku drogowym, a także badania sprawców wypadków.

Udział w programie jest bezpłatny i poufny. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w badaniach i leczeniu proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 509 127 858 lub e-mailem: terapia@psych.uw.edu.pl

Pobierz ulotkę programu:
· ulotka TRAKT 16-12-2008

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry