include"menu_lewe.php"; ?> |
|
 |
Bezpieczeństwo dziecka | Ford Tourneo Connect
Dziecko w Fordzie Tourneo Connect - wyposażenie samochodu
29-12-2014 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum
Pudełkowaty kształt nadwozia Tourneo może zmylić - to w pełni funkcjonalne auto rodzinne. Testowaną wersję wyróżniają rzadko spotykane elementy, nawet w minivanach.

Wyłącznik poduszek powietrznych pasażera jest standardem każdej wersji wyposażenia. Umieszczono go w prawym boku kokpitu. Do zmiany statusu poduszek (według załączonego schematu) potrzebny jest kluczyk od zapłonu silnika.

O aktywnych poduszkach informuje pomarańczowa dioda "ON", która zapala się na 60 sekund od chwili przekręcenia kluczyka w stacyjce zapłonu silnika.

Po odłączeniu poduszek powietrznych pasażera zapala się na stałe pomarańczowa dioda "OFF".

Ostrzeżenia przed ustawieniem z przodu fotelika dziecięcego tyłem do kierunku jazdy przy aktywnych poduszkach powietrznych umieszczono po obu stronach osłon przeciwsłonecznych pasażera.

Mają one formę uniwersalnych piktogramów.

Dodatkowe punkty kotwiczenia fotelików Isofix z grupy 1 umieszczono z tyłu każdego z miejsc na kanapie, ale oznakowane są tylne te skrajne.

Na skrajnych miejscach kanapy znajdują się pary uchwytów dla fotelików typu Isofix. Schowano je w specjalnych kieszeniach.

Dodatkowe lusterko do obserwacji siedzących z tyłu dzieci montowane jest wyłącznie w topowej wersji wyposażenia "Titanium".

Elektrycznie sterowane szyby we wszystkich drzwiach, z funkcją automatycznego otwierania i zamykania (z blokadą zapobiegającą przycięciu palców) są domeną także wersji "Titanium". W panelu drzwi kierowcy znajduje się przycisk do blokady ich sterowania przez pozostałych pasażerów.

Drugą parę tworzą przesuwane drzwi. Każde posiada manualną blokadę możliwości ich otwarcia od środka.

W cenie auta w wersji wyposażenia "Titanium" otrzymamy przyciemniane szyby z tyłu. W wersji "Trend" musimy dopłacić do nich 615 złotych, a w pakiecie "Style" 2583 złotych.
Składane stoliki montowane są tylko w wersji "Titanium".
Plecy foteli pokryto tapicerką materiałową, jednak w łatwy sposób usuwa się z niej zabrudzenia pozostawione przez buty dzieci.

W podłodze bagażnika znajdują się cztery uchwyty do mocowania linek lub siatki zabezpieczającej przewożone przedmioty.
czytaj także:
· Pierwsze wrażenia | Tourneo po raz pierwszy...
· Bezpieczeństwo dziecka | Foteliki i wózki
· Plusy i minusy | Jedno auto zamiast dwóch |
|
|
include"menu_prawe.php"; ?> |