UBEZPIECZENIA

Materiał Partnera

Gdzie ubezpieczyć kampera?

11.08.2023 | Materiał Partnera

Twój kamper jest oazą wolności, symbolizującą niezależność i przygody w podróży? Z pewnością chcesz chronić ten skarb przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, które mogą zepsuć Twoją przyjemność z wycieczki. Dlatego niezastąpionym partnerem dla Ciebie jest właściwe ubezpieczenie kampera. Sprawdź jakie ubezpieczenie warto kupić oraz gdzie możesz ubezpieczyć kampera, by Twoja podróż przebiegła bez nieprzyjemnych niespodzianek. Warto wykupić ubezpieczenie obejmujące nie tylko odpowiedzialność cywilną (OC), ale również autocasco, NNW czy assistance, by w razie nieprzewidzianych sytuacji uzyskać pomoc ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego i uniknąć niepotrzebnego stresu.

Materiał Partnera | Gdzie ubezpieczyć kampera?

Ubezpieczenie kampera – jak zadbać o ubezpieczenie na samochód kempingowy?

Podczas podróży samochodem kempingowym chcesz czuć się pewnie i mieć pewność, że zarówno samochód, jak i osoby nim podróżujące są odpowiednio chronieni. Odpowiedź na Twoje potrzeby to ubezpieczenie kampera – czyli kompleksowa ochrona na każdym etapie Twojej podróży.

Każdy kamper ma swoje unikalne cechy i wymagania. Niezależnie od tego czy masz nowy luksusowy kamper, czy może starszy model, warto wykupić ubezpieczenie, które dokładnie odpowiada Twoim potrzebom.

Ubezpieczenie może chronić Cię przed różnymi ryzykami, takimi jak kradzież, uszkodzenia mechaniczne, pożary czy wypadki drogowe. W zależności od tego, na jaki zakres ochrony się zdecydujesz, w tych sferach będziesz mógł czuć się bezpiecznie.

Przed wyborem odpowiedniego ubezpieczenia zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii takich jak:

  • zakres ochrony ubezpieczeniowej,

  • wartość Twojego pojazdu,

  • wyłączenia i ograniczenia ochrony ubezpieczeniowej,

  • cena za polisę,

  • dodatkowe korzyści wynikające z wyboru oferty danego ubezpieczyciela (np. BLS, czyli bezpośrednia likwidacja szkody, czy Zielona Karta, którą możesz otrzymać w cenie ubezpieczenia OC).

Przed zawarciem polisy ubezpieczeniowej koniecznie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Zastanów się, w jakich sytuacjach ma działać polisa i zweryfikuj w wybranym towarzystwie zarówno zakres, jak i wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej. Pozwoli Ci to mieć pewność, że polisa zadziała wtedy, kiedy tego oczekujesz.

Ubezpieczenie AC, assistance czy ubezpieczenie NNW dla kampera: jakie ubezpieczenie dodatkowe wybrać?

Ubezpieczenie OC kampera jest obowiązkowe i regulowane ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych UFG i PBUK, która wskazuje, że każdy pojazd zarejestrowany w Polsce musi posiadać ubezpieczenie OC komunikacyjne. Towarzystwo ubezpieczeniowe w przypadku tego ubezpieczenia świadczy ochronę, jeśli Ty swoim kamperem wyrządzisz szkodę osobom trzecim w związku z poruszaniem się pojazdem. Jeżeli nie dopełnisz tego obowiązku, jesteś narażony na otrzymanie kary z UFG.

To ważne!

Pamiętaj, że ubezpieczenie OC – nawet jeżeli kamperem poruszasz się tylko w miesiącach letnich – musi być ważne przez cały czas. Czasowe ubezpieczenie kampera nie jest możliwe, co reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Jednak ubezpieczenie OC kampera to nie jedyna ochrona, którą warto posiadać.

Twój kamper to domek na kółkach, który zapewnia Ci niezależność w podróży. Aby zabezpieczyć się przed wszelkimi nieprzewidzianymi okolicznościami, warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenia, które zapewnią Ci przede wszystkim większy komfort i bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jakie dodatkowe rozszerzenia ochrony warto wykupić.

  • Ubezpieczenie AC (autocasco) – to jedno z najważniejszych dodatkowych rozszerzeń dla Twojego kampera. Oferuje ono ochronę przed różnymi ryzykami takimi jak kolizje (które miały miejsce z Twojej winy), pożary, kradzieże czy inne zdarzenia losowe. Dzięki polisie autocasco możesz podróżować bez obaw o koszty naprawy czy utratę swojego kampera. Niezależnie od tego, czy jesteś na trasie, czy na kempingu, ubezpieczenie AC będzie Twoim niezawodnym wsparciem.

  • Assistance – podczas podróży samochodem kempingowym, awarie mogą się zdarzyć nawet najlepszym. Ubezpieczenie assistance zapewni Ci pomoc na drodze w przypadku awarii lub wypadku. Dzięki niemu będziesz mieć dostęp do pomocy drogowej, pojazdu zastępczego, noclegu, transportu do domu lub kontynuacji podróży. Assistance daje Ci spokój i pewność, że w razie potrzeby otrzymasz natychmiastową pomoc. Niestety przez wzgląd na specyfikę pojazdu nie każde towarzystwo zaproponuje to rozszerzenie ochrony.

  • NNW – ubezpieczenie NNW gwarantuje Ci ochronę finansową w przypadku nieszczęśliwego wypadku, zapewniając odszkodowanie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Dzięki temu ubezpieczeniu Ty i Twoi bliscy możecie czuć się bezpiecznie podczas każdej przygody.

Wybór odpowiednich ubezpieczeń dodatkowych dla Twojego kampera zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Możesz skonsultować się z wykwalifikowanymi agentami CUK Ubezpieczenia, którzy pomogą Ci dopasować ubezpieczenie do Twojej sytuacji. Zapewni Ci to spokój i bezpieczeństwo podczas podróży.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zachęcamy do zapoznania się z e-bookiem na temat bezpiecznego podróżowania kamperem: https://cuk.pl/ebook/bezpieczne-podrozowanie-kamperem

Nie ryzykuj utraty swojego kampera lub kosztownych napraw. Wybierz nie tylko OC kampera, ale również ubezpieczenia dodatkowe, które zapewnią Ci pełną ochronę.

Gdzie kupić OC dla kampera?

Polisę OC kampera oraz rozszerzenia ochrony możesz kupić w CUK Ubezpieczenia. Przyjdź do jednej z placówek CUK w Twojej okolicy lub skontaktuj się z infolinią. Wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dobrać ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb.