strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilność


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Ruszyła 3. edycja programu "Orlen. Bezpieczne drogi"
15-09-2008

„Rodzice wzorem dla dziecka” to temat 3. edycji programu “Orlen. Bezpieczne drogi”. Tak jak w ubiegłych latach, w jego ramach organizowany jest konkurs inicjatyw społecznych przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Swoje pomysły zgłaszać mogą  zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz wszelkie organizacje pozarządowe. Projekty przyjmowane są do końca roku za pośrednictwem strony internetowej www.orlenbezpiecznedrogi.pl Najciekawsze projekty otrzymają nagrody pieniężne z przeznaczeniem na ich realizację. Całkowita pula wynosi 500 tys. złotych.

Dariusz Krawiec, wiceprezes PKN Orlen:
"Realizujemy Program "Orlen. Bezpieczne Drogi" od trzech lat i uważamy, że doskonale pokazuje on, jak wiele inicjatyw na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na drodze ma swoje źródła w aktywności lokalnych społeczności. Cieszymy się, że możemy być swoistym spiritus movens wielu działań na tym polu i że możemy przyczyniać się do nagłośnienia projektów, mogących być wzorem dla innych, a które bez naszego wsparcia nie mogłyby się szerzej rozwinąć. To właśnie stanowi o ogromnym potencjale naszego Programu, za którym kryje się wiedza i pomysły osób realizujących zgłaszane do Konkursu inicjatywy. Jestem przekonany, że tegoroczna tematyka Programu spotka się z szerokim społecznym zainteresowaniem i podobnie jak w latach ubiegłych liczba zgłoszeń do Konkursu będzie imponująca".

Małgorzata Ohme, psycholog:
"Jak podają badania przeprowadzone przez brytyjski program edukacyjny „Think”, to jak dziecko zachowuje się na drodze jest przede wszystkim wynikiem zachowań jego rodziców. Dzieci w dużej mierze uczą się od swoich rodziców, najpierw obserwują, potem naśladują, a następnie odtwarzają w sposób automatyczny. Iim wcześniej zapiszą się w umysłach dzieci dobre wzory zachowań w ruchu drogowym, tym większa szansa, że przetrwają w ryzykownych sytuacjach, z którymi stykają się i stykać będą przez następne lata".Czytaj także:
Uczenie przez naśladowanie 15-09-2008
Zakończono przyjmowanie zgłoszeń do II edycji konkursu "Orlen. Bezpieczne drogi" 7-01-2008

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry