strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
www.jedz-bezpiecznie.pl
Salon samochodowy
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
www.jedz-bezpiecznie.pl Reklama


Wydanie na weekend


Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa 2011

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe EuroNCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Targi, wystawy, imprezy

Sport

Aktualności

KIA Soul otrzymuje 5 gwiazdek w testach EuroNCAP
27-05-2009, foto: EuroNCAP, KIA

Soul jest drugim, po cee'd, modelem KII, który w testach zderzeniowych EuroNCAP otrzymał najwyższą ocenę. Wysokie noty przyznano za bezpieczeństwo dzieci podróżujących w fotelikach (42 pkt.) oraz za wyposażenie w systemy podnoszące poziom bezpieczeństwa (6 pkt.).KIA Soul to 5-drzwiowy crossover zaliczony przez EuroNCAP do kategorii minivanów. Auto zadebiutowało w ubiegłym roku na Salonie Samochodowym w Paryżu, a od lutego dostępne jest w polskich salonach.

Soul oferowany jest w trzech poziomach wyposażenia: M, L i XL. W każdym z nich znajdują się m.in. przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami, sygnalizacja niezapiętych pasów dla wszystkich podróżnych, aktywne zagłówki przednie oraz systemy: ABS z EBD i ESP z kontrolą trakcji (TCS) i systemem wspomagania nagłego hamowania BAS.

Wprowadzono również odpowiednie modyfikacje w strukturze nadwozia, przy projektowaniu którego wykorzystano oprogramowanie CAD i technikę "closed loop" (zamknięta pętla). W konstrukcji klatki pasażerskiej użyto stali o dużej wytrzymałości na rozciąganie co znacznie podniosło poziom ochrony zarówno w zderzaniu czołowym, bocznym i tylnym, jak również w przypadku dachowania.Panu Vainamo, szef marketingu Kia Motors Europe:
"Ostatnie wyniki EuroNCAP to ważny kamień milowy dla marki Kia i doskonałe nawiązanie do 5-gwiazdkowego wyniku EuroNCAP dla modelu cee’d w 2007 roku. Tworząc Soula robiliśmy wszystko, aby sprostał on lub wręcz przewyższył oczekiwania klientów pod każdym względem, w tym także i bezpieczeństwa.

Inżynierowie Kia tworzyli nowego Soula z myślą o najwyższym stopniu bezpieczeństwa pasażerów w warunkach rzeczywistych. Ich celem od samego początku było osiągnięcie 5-cio gwiazdkowej oceny zarówno w klasyfikacji EuroNCAP jak i w testach amerykańskiej agencji NHTSA (także 5 gwiazdek - przyp. red.). Oba te wyniki są dowodem ogromnych postępów, jakie poczyniliśmy w konstrukcji naszego najnowszego auta".

czytaj także:
· Najnowsze wyniki testów 27-05-2009
· Wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP 29-08-2007
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatno¶ci | wydawca: Williana | kontakt | do góry