Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
logo

NOWE NA STRONIE:
PRZEPISY | Nie ma czegoś takiego, jak bezwzględne pierwszeństwo pieszych!
TESTY | Dogrywka - Honda Civic X hatchback sprzed liftu
WYDANIE NA WEEKEND | Dieselgate, Fiat Hybrid, Auta z Polski, Dakar, Drogi

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
Bezpieczeństwo dziecka | DS4 Crossback

Dziecko w DS4 Crossback - wyposażenie samochodu
25-10-2016 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Pod kątem bezpieczeństwa i komfortu podróży dzieci standardowe wyposażenie DS4 i DS4 Crossback nieznacznie się różni, na korzyść tego drugiego. Mocowania Isofix schowane są głęboko pomiędzy siedzisko i oparcie kanapy, co może przysporzyć trudności podczas wpinania fotelika.

Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera znajduje się w zamykanym schowku na rękawiczki po stronie pasażera. Do zmiany statusu poduszki - według widniejącego schematu - potrzebny jest kluczyk od stacyjki silnika. W naszym przypadku schowany był w pilocie bezkluczykowego systemu dostępu do samochodu (opcja za 3000 złotych).Informację o aktualnym statusie przedniej poduszki powietrznej pasażera umieszczono na środkowym panelu kokpitu. Przy aktywnej poduszce zapala się (na 60 sekund od włączenia silnika) pomarańczowy piktogram i napis "Passenger Airbag ON".Po dektywacji działania przedniej poduszki powietrznej pasażera zapala się - na cały czas pracy silnika - drugi piktogram i napis "Passenger Airbag OFF".Ostrzeżenia przed ustawieniem na miejscu pasażera fotelika dziecięcego odwróconego tyłem do kierunku jazdy przy aktywnej poduszce powietrznej umieszczono po obu stronach osłon przeciwsłonecznych pasażera.Ostrzeżenie ma formę naklejki z uniwersalnymi piktogramami.Na łączeniu słupka B z progiem po stronie pasażera umieszczono dodatkowe ostrzeżenie w formie uniwersalnego piktogramu.Dodatkowy punkt mocowania fotelika dziecięcego typu Isofix umieszczono z tyłu oparć kanapy. Zaczep odpowiada jednej parze mocowań Isofix z drugiej strony kanapy.Pary mocowań dla fotelików typu Isofix montowane są fabrycznie. Umieszczono je głęboko pomiędzy siedziskiem i oparciem.Manualna blokada możliwości otwarcia tylnych drzwi od środka znajduje się w ich ramie. Do zmiany położenia blokady - według wygrawerowanego schematu - potrzebny jest płaski przedmiot, my posłużyliśmy się kluczykiem wyjętym z obudowy pilota.W testowanym modelu DS4 Crossback znalazła się opcjonalna tapicerka materiałowo-skórzana Basal Black (dopłata 3500 złotych). Elementami skóry pokryto tyły oparć foteli, co ułatwia usuwanie z nich zabrudzeń pozostawionych przez buty dzieci.

Przyciemniane szyby z tyłu są standardem w Crossback (opcja w DS4). W obu wersjach nadwozia zamontowano je na stałe.Gniazdo 12V, do którego można podlączyć zasilanie np. urządzeń multimedialnych dla dzieci, montowane jest z przodu, na końcu środkowego tunelu (z wyjątkiem modeli z automatyczną przekładnią) oraz w bagażniku. W standardzie montowane jest również jedno gniazdo typu Jack, porty USB wymagają dopłaty, której wysokość uzależniona jest od wyboru zestawu audio bądź innych elementów wyposażenia. Za kwotę 430 złotych możemy jeszcze zamówić gniazdo 230V.W podłodze bagażnika znajdują się 4 uchwyty do mocowania linek lub siatki podtrzymującej przewożone przedmioty.

czytaj także:
Pierwsze wrażenia | Niedaleko pada jabłko od jabłonI
Bezpieczeństwo dziecka | Foteliki i wózki

 
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry