Untitled Document
magazyn motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testów samochodów
NOWE NA STRONIE:
TESTY | Pierwsze wrażenia - Prosty przepis na sukces | Kia XCeed
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | 26 fotelików dziecięcych pod lupą ADAC
WYPADKI DROGOWE | Powrót do "normalności" | Maj 2020

www.jedz-bezpiecznie.pl
#ZostańWGarażu

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

Dokument bez tytułu

SERWISY

Wydanie na weekend

Najczęściej czytane

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Polskie drogi

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Ubezpieczenia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

 
Bezpieczeństwo dziecka | Mercedes Klasa E All-Terrain

Dziecko w Mercedesie Klasa E - wyposażenie samochodu
24-08-2017 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Testowany egzemplarz Mercedesa Klasa E All-Terrain wyposażony został fabrycznie w automatyczny system rozpoznawania fotelika dziecięcego ustawionego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pasażera. W tym rozwiązaniu dezaktywacja poduszki możliwa jest wyłącznie przy użyciu firmowego fotelika Mercedesa z grupy 0/0+ z odpowiednim modułem.

Ostrzeżenia przed ustawieniem na przednim miejscu, tyłem do kierunku jazdy, fotelika dziecięcego przy aktywnej poduszce powietrznej umieszczono na osłonach przeciwsłonecznych po stronie pasażera.Ostrzeżenia mają formę uniwersalnych piktogramów.Dodatkowe punkty kotwiczenia (top-tether) dla fotelików dziecięcych typu Isofix znajdują się w plecach skrajnych miejsc kanapy (fabrycznie dzielonej w proporcji 40:20:40).Mocowania Isofix (i-Size) dostępne są na skrajnych miejscach kanapy. Umieszczono je na wysokości siedziska, plastikowe obudowy służą za prowadnice ułatwiające poprawne wsunięcie szyn fotelika dziecięcego. Nieużywane uchwyty Isofix można zasłonić nakładkami.Standardem wyposażenia Mercedesa Klasa E są elektrycznie sterowane szyby boczne w obu parach drzwi. Każda z nich posiada funkcję zapobiegania przycięciu palców. Kierowca - przyciskiem z panelu umieszczonym w swoich drzwiach - może zablokować pozostałym pasażerom otwieranie i zamykanie okien. Przycisk ten blokuje również możliwość otwarcia tylnych drzwi od wnętrza kabiny samochodu.Mercedes umożliwia również manulane zablokowanie tylnych drzwi osobno z lewej lub prawej będź obu stron jednocześnie. Służy do tego przycisk umieszczony w ramie drzwi, przełożenie dźwigni do góry aktywuje blokadę.Nasz testowy egzemplarz Mercedesa Klasa E All-Terrain doposażony został w skórzaną tapicerkę Nappa (dopłata 12 420 złotych). Na plecach przednich foteli znalazły się jednak plastikowe panele (w kolorze tapicerki!), z których łatwo usuwa się zabrudzenia pozostawione przez buty dzieci. Wyjątkiem w tym miejscu są skórzane kieszenie, ale z nich również bez problemu usunęliśmy zabrudzenia.

Osoby siedzące z tyłu mogą skorzystać z automatycznej klimatyzacji Thermatic.

Zasilanie urządzeń multimedialnych dla dzieci można podłączyć do typowego gniazda 12V (za dopłatą 667 złotych montowane jest elektryczne 230V). Kolejne gniazda 12V znajdują się w konsoli środkowej pomiędzy przednimi fotelami i w bagażniku. W zamykanym schowku na środkowym tunelu umieszczono dwa porty USB.Z bogatej listy opcji mieliśmy m.in. przyciemniane szyby z tyłu (2202 złotych), rolety na bocznych szybach w drugiej parze drzwi (element Pakietu przeciwsłonecznego za 2089 zł) i dzielony na dwie części (przednia otwierana) szklany dach (9992 złotych).Jednym z fabrycznie montowanych elementów wyposażenia Mercedesa Klasa E All-Terrain są cztery uchwyty do mocowania siatki lub linek zabezpieczająych przewożone przedmioty. Dodatkowa mata ochronna na podłogę także zawarta jest w cenie samochodu. Na liście opcji znajduje się zestaw mocujący bagaż Easy-Pack za 1665 złotych.

czytaj także:
Bezpieczeństwo dziecka | Foteliki i wózki
Plusy i minusy | Szukamy minusów

 
 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2020 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry