PORADY

Eksploatacja | Samochody

Mobilny tester zawieszenia Bilstein wraca do Polski

15-05-2018 | źródło: materiały prasowe

Trzeci rok z rzędu Bilstein udostępni polskim kierowcom mobilny tester zawieszenia. Wyniki poprzednich testów były zaskoczeniem, a organizator liczy na ich powtórzenie.

PORADY | Mobilny tester zawieszenia Bilstein wraca do Polski

O wpływie sprawnych amortyzatorów, jak i układu zawieszenia samochodu na poziom bezpieczeństwa nie trzeba przekonywać ani mechaników, ani kierowców. Wbrew pozorom w Polsce, pomimo bardzo zaawansowanego wiekiem parku pojazdów, jest to jeden z najbardziej zadbanych podzespołów! Potwierdzają to między innymi wyniki kontroli zawieszenia, którą Bilstein przeprowadził w 2016 i 2017 roku.

"Mobilny tester zawieszenia to unikalna inicjatywa marki Bilstein prowadzona na całym świecie. Bez względu na kontynent czy kraj zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Nie inaczej było w Polsce, dodatkowo wyróżniliśmy się dwoma pozytywnymi faktami. Po pierwsze było zdecydowanie więcej chętnych niż miejsc i czasu, po drugie uzyskane poprawne wyniki były zaskoczeniem nawet dla naszych specjalistów z Niemiec""

- mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce.

Kontrola zawieszenia jest bezpłatna. Jej zasadniczą częścią jest przejazd przez platformę mobilnego testera, gdzie testowana jest osobno przednia i tylna oś samochodu osobowego lub lekkiego dostawczego. Każde badanie udokumentowane zostaje szczegółowym wydrukiem z wynikami, które omawiane są z kierowcą.

Do tej pory z okazji sprawdzenia zawieszenia w swoim samochodzie skorzystało blisko półtora tysiąca polskich kierowców. W ponad 90 procentach uzyskane wyniki były pozytywne. W praktyce oznacza to, że stan techniczny tych amortyzatorów był na poziomie niezagrażającym bezpieczeństwu na drodze!

W tym roku Bilstein przygotował kolejną akcję z mobilnym testerem zawieszenia. Pierwsza tura odbędzie się pomiędzy 19 czerwca, a 12 lipca i obejmie 14 lokalizacji w całym kraju - Białystok, Bielsk Podlaski, Chojnice, Dąbrowa Tarnowska, Makoszyn k. Kielc, Ostrowiec Świętokrzyski, Poznań, Stalowa Wola i Toruń, dwa razy Siedlce i trzy razy Słupsk. Druga tura zaplanowana została na drugą połowę września.