AKCJE PRZYWOŁAWCZE DO SERWISÓW

UOKiK | 2021 | Dacia Logan MCV • Opel Corsa

Uwaga właściciele Dacii Logan i Opli Corsa

15-01-2021 | tekst: Maciej Kalisz | foto: Dacia i Opel

Dwa francuskie koncerny motoryzacyjne - Renault i PSA - wykryły wady w należących do nich markach samochodów. Z tego powodu w Polsce wystawiono 533 wezwania do autoryzowanych serwisów.

Wezwania do serwisów - Dacia Logan II MCV

Dacia poinformowała o wadzie w modelu Logan II MCV (kombi). Istnieje ryzyko, że w egzemplarzach wyprodukowanych pomiędzy 29 maja a 25 czerwca 2020 roku w Tangerze (Maroko) mogły zostać wadliwie zamontowane elementy układu hamulcowego tylnej osi. W efekcie może spaść efektywność działania systemu ESP z utratą kontroli trakcji włącznie.

W Polsce akcją serwisową objętych zostało 21 sztuk Dacii Logan II MCV. W ramach naprawy zostanie przeprowadzona kontrola i ewentualna wymiana nieprawidłowo zamontowanych elementów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 800 900 804.

Wezwania do serwisów - Opel Corsa F

Opel wzywa do ASO właścicieli Corsy (F) z roczników modelowych 2020 i 2021. Wykryto w nich problem z niewłaściwie wykonanym uziemieniem, co może doprowadzić do przypadkowej aktywacji bocznych poduszek powietrznych.

Na polskim rynku sprzedano 512 sztuk Corsy, w których może wystąpić ten problem. Producent zobowiązał się do kontroli i poprawnego montażu przewodów masy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 583 00 92.