Untitled Document
logo

NOWE NA STRONIE:
TESTY | Pierwsze wrażenia - Kolejny sprawdzian rynkowego hitu Dacii
TESTY ZDERZENIOWE EURO NCAP | SsangYong Korando
TESTY | Plusy i minusy - Praktyczny w użytkowaniu, kosztowny w eksploatacji
Aktualne informacje o stanie polskich dróg | Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

TESTY

www.jedz-bezpiecznie.pl

www.jedz-bezpiecznie.pl

TESTY

ZAPRASZAMY

4. Targi EkoFlota 2019

POLECAMY

Dekada BRD 2011-2020

PATRONUJEMY

Kampania społeczna "Bądźmy Razem Bezpieczni"

SERWISY

Wydanie na weekend

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci

Przepisy ruchu drogowego

Doskonalenie techniki jazdy

Salon samochodowy

Wywiady

Testy zderzeniowe Euro NCAP

Akcje przywoławcze do serwisów

Technika

Produkty

Porady

Czytelnia

Z rynku

Wydarzenia

Sport

Praca w motoryzacji

 
POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE

Wypadki drogowe w Polsce | Marzec 2018


W marcu był taki dzień...

03-04-2018 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

To tylko wstępne dane policji, ale warto odnotować ten fakt. 26 marca 2018 roku w następstwie wypadków drogowych nie było ofiar śmiertelnych.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | W marcu był taki dzień - droga

Dzień ZERO

Wstępny bilans marca 2018 roku to 1569 wypadków, 1829 rannych i 135 zabitych. Najwięcej zdarzeń (85) odnotowano w czwartek, 29 marca. Tego dnia zostało też najwięcej poszkodowanych (110). Z kolei najtragiczniejszymi dniami była niedziela 11 marca i czwartek 22 marca. W tym czasie - odpowiednio - w 58 i 52 wypadkach zginęło po 10 osób.

Do najmniejszej liczby wypadków (35) doszło w pierwszą niedzielę miesiąca, 4 marca. Tego dnia zostało również najmniej (48) osób rannych. Jak podają statystyki policji była też jedna ofiara śmiertelna.

Natomiast w poniedziałek, 26 marca w 55 wypadkach, w wyniku których 60 osób odniosło obrażenia, nikt nie zginął! Dla przypomnienia w 2017 roku taki dzień ZERO był w styczniu i lutym i dwa dni w marcu. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że wstępne dane policji obejmują zgony na miejscu, a ostateczny bilans potwierdzany jest ustawowo po 30 dniach od zdarzenia. Dopiero w nim uwzględniane są osoby, które zmarły np. następnego dnia w wyniku odniesionych obrażeń.

Jest niebezpiecznie na polskich drogach

Na tej podstawie znamy już statystykę za pierwsze miesiące 2018 roku, która znacząco zmieniła się w porównaniu z pierwszymi zestawieniami. Bilans stycznia wzrósł ze 176 do 205 zabitych, zaś lutego ze 127 do 148 zabitych. Oznacza to, że pod względem bieżący rok jest tragiczniejszy od poprzedniego.

Statystycznie, na każdy z 90 dni 2018 roku, przypada 60 wypadków, 70 poszkodowanych i 5 zabitych. Bilans ten już teraz, ze wstępnymi danymi za marzec, jest zbliżony do 2017 roku i z dużym prawdopodobieństwem będzie jeszcze wyższy.

Wielkanoc na polskich drogach

W 2018 roku na przełomie marca i kwietnia wypadła Wielkanoc. Licząc okres świąteczny od piątku do niedzieli, to doszło w nim do 238 wypadków drogowych, w których rannych zostało 303 osób, a 23 poniosły śmierć. Najwięcej zdarzeń (73) było w piątek 30 marca, najwięcej rannych (po 83) zostało także w piątek oraz w sobotę, podczas której zginęło 7 osób. Są to bardziej optymistyczne dane od tych z Wielkanocy 2017 roku.

W tym okresie funkcjonariusze policji ujawnili 890 nietrzeźwych kierujących (1029 takich osób było przed rokiem).

Polecamy
POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | Wypadki drogowe w Polsce - luty 2018 POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | To nie był bezpieczny styczeń na polskich drogach - droga POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | To był bezpieczny rok na polskich drogach?!

Już wiadomo, że było bezpieczniej

To nie był bezpieczny styczeń na polskich drogach

To był bezpieczny rok na polskich drogach?!

 
www.jedz-bezpiecznie.pl

copyright 2002-2019 | polityka prywatności | wydawca: Williana | kontakt | do góry