AKCJE PRZYWOŁAWCZE DO SERWISÓW

UOKIK | 2022 | Alfa Romeo Tonale • BMW X7 • Jeep Compass i Grand Cherokee • Land Rover Range Rover • Mercedes Klasy AMG GT 4-drzwiowe coupe, CLS, E, E Cabriolet i E Coupe

5 marek samochodów z fabrycznymi wadami

30-09-2022 | opr. redakcja | foto: Alfa Romeo, BMW, Jeep, Land Rover i Mercedes

Alfa, BMW, Jeep, Land Rover i Mercedes wzywają właścicieli wybranych modeli do bezpłatnej naprawy w ASO. Łącznie to 2815 samochodów kupionych w Polsce.

WEZWANIA DO SERWISÓW | Wrzesień 2022 - Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo ogłasza akcję serwisową dla modelu Tonale. Powodem jest błąd w oprogramowaniu modułu układu hamulcowego, który odpowiada za działanie świateł STOP w trybie jazdy z aktywnym tempomatem (ACC). Pozostają one przez cały czas włączone.

W Polsce problem ten dotyczy 206 samochodów. Producent, przez ASO, przeprowadzi w nich bezpłatną aktualizację oprogramowania.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 33 813 55 10.WEZWANIA DO SERWISÓW | Wrzesień 2022 - BMW X7

BMW X7

Przedstawiciele BMW poinformowali o fabrycznych wadach w modelu X7 (G07). Z powodu niepoprawnego montażu blokady pozycji oparć w III rzędzie siedzeń, może dojść do samoczynnego ich złożenia.

Wezwania do ASO otrzymają właściciele sześciu aut sprzedanych w Polsce.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 279 71 00.WEZWANIA DO SERWISÓW | Wrzesień 2022 - Jeep Compass

Jeep Compass i Grand Cherokee

W Jeep Compass wykryto problem z automatycznym załączaniem elektrycznego hamulca postojowego w powiązaniu do funkcji Safe Hold lub Auto Apply. Brak jego aktywacji może skutkować niekontrolowanym przemieszczeniem zaparkowanego pojazdu, a tym samym stwarza ryzyko wypadku.

Z tego powodu w Polsce akcji naprawczej w ASO podlega 13 samochodów. Producent zadeklarował przeprowadzenie w nich aktualizacji oprogramowania modułu sterującego.

Natomiast w Jeep Grand Cherokee wykryto nieprawidłowości w działaniu mechanizmu wału korbowego. W efekcie może dojść do utraty płynności w pracy silnika z nagłą utratą mocy włącznie.

W Polsce problem ten może dotyczyć 1019 samochodów. Producent zadeklarował przeprowadzeniem w nich kontroli i ewentualną wymianę uszkodzonych elementów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 33 813 55 10.WEZWANIA DO SERWISÓW | Wrzesień 2022 - Land Rover Range Rover

Land Rover Range Rover

Spółka Inchcape JLR Poland poinformowała, że w samochodach Land Rover model Range Rover (MY 2022 i 2023, prod. Wielka Brytania) istnieje ryzyko poluzowania mocowania obudowy filtra cząstek stałych. Obciążona nim konstrukcja układu wydechowego może się rozszczelnić. W skrajnych przypadkach grozi to wybuchem pożaru.

Akcją naprawczą w Polsce objęto 26 samochodów. Producent zadeklarował przeprowadzenie w nich stosownej naprawy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 388 89 00.WEZWANIA DO SERWISÓW | Wrzesień 2022 - Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe coupe

Mercedes Klasy AMG GT 4-drzwiowe coupe, CLS, E, E Cabriolet i E Coupe

Mercedes wzywa do ASO właścicieli Klasy AMG GT 4-drzwiowe coupe, CLS, E, E Cabriolet i E Coupe z napędem 4Matic (prod. 16.11.2015-20.04.2022). Powodem jest montaż niewłaściwej wiązki przewodów w skrzyni biegów. Uszkodzona uszczelka złącza nie będzie stanowić zabezpieczenia przed działaniem wody, co może doprowadzić do zwarcia instalacji elektrycznej, a tym samym wybuchu pożaru.

W Polsce akcji naprawczej podlega 1545 samochodów. W ramach naprawy zostanie przeprowadzona kontrola, a jej wyniki zdecydują o wymianie złącza i modyfikacji sposobu mocowania wiązki.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 354 40 01.