PRODUKTY

Foteliki samochodowe | Grupa 2-3 | 100-150 cm

Britax-Romer wprowadza nową generację fotelika dziecięcego KidFix

06-08-2018 | tekst: Maciej Kalisz | foto: Britax-Romer

W wielu naszych testach samochodów wykorzystywaliśmy fotelik dziecięcy Britax-Romer KidFix II XP SICT. Niemiecki producent wprowadza właśnie na rynek jego następcę o nazwie KidFix III M.

PRODUKTY | Foteliki samochodowe | Britax-Romer wprowadza nową generację fotelika dziecięcego KidFix III M

Fotelik KidFix przeznaczony jest dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm (do 36 kg). Używana przez nas kiedyś II generacja posiadała system SICT, którego zadaniem jest ochrona przy uderzeniach w bok samochodu. Jest to wykręcany "odbój"", który wypełnia pustą przestrzeń pomiędzy konstrukcją fotelika, a drzwiami i słupkiem pojazdu. Jednocześnie pochłania i rozprowadza przejętą energię zderzenia. Rozwiązanie to pozostawiono w nowym KidFix.

Drugim elementem była nakładka na pas barkowy XP-Pad. Jej zadaniem jest przejęcie części energii zderzenia na wysokości szyi dziecka. Teraz z niego zrezygnowano. Za to nowością jest dodatkowa prowadnica pasa bezpieczeństwa na odcinku biodrowym. Secure Guard utrzymuje go w prawidłowej pozycji, eliminując tym samym częste błędy rodziców, którzy opierają go na podbrzuszu dziecka.

PRODUKTY | Britax-Romer KidFix III M

Niezmienne pozostały sposoby montażu (tylko w pozycji przodem do kierunku jazdy). Pierwszy to, preferowany przez nas, system Isofix. Drugi, to samochodowy pas bezpieczeństwa. Zachowano też wysokość fotelika, która w zależności od regulacji zagłówka mierzy od 67 do 85 centymetrów.

Co ważne, plecy mają kształt litery "V", a więc podwyższając oparcie rozszerza się część na wysokości ramion dziecka. Pozostawiono również szerokość wynoszącą 54 cm. Jedyną zmianą jest głębokość fotelika, KidFix II miał 39, a KidFix III M ma 43 cm. Przybrał przy tym minimalnie, bo o 0,2 kg na wadze, który wynosi teraz do 7,5 kg.

Nowy fotelik Britax-Romer ma czarną skorupę i oferowany jest w trzech kolorach tapicerki - Cosmos Black, Storm Grey i Moonlight Blue. Każdą w łatwy sposób można zdjąć i prać w pralce (30 stopni, bez wirowania). Sugerowana cena detaliczna brutto to 889 złotych.