PRODUKTY

Foteliki samochodowe | Grupa 0 | 45-75 cm

Praktyczny fotelik Maxi-Cosi Coral dla maluchów

07-05-2020 | tekst: Maciej Kalisz | foto: Maxi-Cosi

Narodziny dziecka stawiają zmotoryzowanych rodziców przed trudnym wyborem pierwszego fotelika samochodowego. Ich ofertę rynkową powiększył właśnie model Maxi-Cosi Coral.

Foteliki samochodowe - Praktyczny fotelik Maxi-Cosi Coral dla maluchów

Nowy fotelik Maxi-Cosi przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do… Dziś, zgodnie z zalecaniami ekspertów, nie ważny jest wiek, ale wzrost i waga. Stąd producent podaje te parametry: 45-75 cm i do 12 kg. W przybliżeniu można jednak założyć, że posłuży do dwóch lat.

Foteliki samochodowe - Moduły fotelika Maxi-Cosi Coral

Fotelik Coral wyróżnia się konstrukcją. Składa się ona ze skorupy oraz wkładu, który można wyjąć i używać w formie nosidełka. Dzięki temu rozwiązaniu noworodka można trzymać blisko siebie na rękach, jak w beciku. Przenoszenie ułatwiają też dwie elastyczne rączki. Całość waży 5,35 kg, bo rozdzieleniu najcięższa pozostaje skorupa - 3,4 kg. Oznacza to, że samo nosidełko ma tylko 1,95 kg. Sztywniejsza wkładka w plecach oraz plastikowe nóżki zapewniają stabilne postawienie na podłodze.

Do rozdzielenia obu części wystarczy zwolnić blokadę umieszczoną w skorupie. Ich prawidłowe zespolenie potwierdza kliknięcie i pojawienie się zielonego pola na blokadzie. Do przenoszenia całości służy solidna i składana rączka. W standardzie montowany jest daszek przeciwsłoneczny.

Wewnątrz nosidełka znajduje się wkłada wypełniająca. Mniej więcej po osiągnięciu przez dziecko 60 cm wzrostu można już ją wyjąć. Wśród praktycznych akcesoriów (dodatkowo płatne opcje) znajduje się śpiworek termiczny, przewiewna wkładka na lato oraz osłona przeciwdeszczowa.

Tapicerka nosidełka dostępna jest w pięciu zestawach kolorystycznych Essential: Graphite, Red, Blue, Neo Green i Black. Przy zabrudzeniu można ją zdjąć i uprać w pralce w temperaturze 30 stopni. Podobny zabieg zastosujemy z ochraniaczami pasów i daszkiem przeciwsłonecznym.

Dziecko w foteliku zabezpieczane jest za pomocą trzypunktowych pasów. Na odcinku barkowym znajdują się dwie miękkie poduszki, na kroczu nakładka będąca jednocześnie klamrą spinającą szelki. Po włożeniu dziecka należy je ściągnąć, przy wyjmowaniu poluzować.

Foteliki samochodowe - Montaż fotelika Maxi-Cosi Coral na bazie FamilyFix 2 i stelażu wózka dziecięcego

W samochodzie fotelik Coral ustawiany jest wyłącznie w pozycji tyłem do kierunku jazdy. Można go zamontować za pomocą pasa bezpieczeństwa lub opcjonalnej bazy FamilyFix 3 z mocowaniem Isofix i nogą stabilizującą. Oba te elementy opracowane zostały zgodnie z najnowszym standardem i-Size (R129/03).

Kompletny fotelik Coral można użyć także jako gondolę na wybranych wózkach marki Maxi-Cosi lub Quinny. Został też zatwierdzony do użytku w kabinie samolotu. W tym przypadku montowany jest za pomocą dwupunktowego pasa i zawsze musi być zwrócony tyłem do kierunku lotu.

Za nowy fotelik Maxi-Cosi Coral (skorupa i nosidełko) trzeba zapłacić około 1300 złotych.