strona główna
www.jedz-bezpiecznie.pl
reklama
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
w ostatnim numerze
www.jedz-bezpiecznie.pl
czytaj także
Jedź Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny SERWISY

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Bezpieczeństwo dzieci


Przepisy


Salon samochodowy


Elektromobilność


Testy zderzeniowe EuroNCAP


Akcje przywoławcze do serwisów


Technika


Produkty


Porady


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Sport


Kolejna inicjatywa Browarów Polskich
29-03-2008, foto: archiwumBrowary Polskie, organizacja zrzeszająca największych producentów piwa, wystartowały z kolejną inicjatywą promującą trzeźwość za kierownicą. Tym razem wprowadzono, umieszczany na puszkach i butelkach, symbol z hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Warto podkreślić, że zobowiązanie to podjęte zostało całkowicie dobrowolnie, a Browary Polskie otwarte są na przystąpienie do niej pozostałych producentów alkoholu.

Danuta Gut, Dyrektor Biura Zarządu ZPPP Browary Polskie:
„Udostępnienie przez producentów części etykiety piwa i wprowadzenie symbolu „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” nie jest działaniem jednorazowym. Będzie stałym elementem opakowań jednostkowych piwa i jednocześnie integralną częścią prowadzonych przez nas działań  edukacyjnych”.

Nowa inicjatywa jest częścią kampanii edukacyjnej „Prowadzący - niepijący”, jaką Browary Polskie realizują od 3 lat. Tegoroczna edycja wystartowała w połowie kwietnia w wybranych lubelskich dyskotekach, klubach i pubach. Jak zwykle na bawiących się w nich gości czekają ubrani w żółte kombinezony animatorzy akcji, którzy zachęcać będą do wyboru DRIvera, czyli Dyżurnego Ruchu Imprezowego. Osoba taka zobowiązana będzie to zachowania trzeźwości, a po skończonej zabawie rozwiezienia swoich znajomych do domu. Do akcji jak zwykle przyłączyły się władze danego miasta, policja oraz korporacje taksówkowe, które gościom tych lokali udzielą specjalnych rabatów.  Kolejne miasta, do których w tym roku zawita kampania “Prowadzący - niepijący” to Trójmiasto i Olsztyn. W kwietniu ruszyła także strona internetowa www.klubdrivera.pl

Czytaj także:
· Akcja "Prowadzący - niepijący" w Warszawie 29-11-2007
· Akcja "Trzeźwość" w Radomiu 07-11-2007
· Pierwsze wyniki akcji "Prowadzący - niepijący" 10-01-2007
· Prowadzący - niepijący 22-11-2006

copyright 2002-2023 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry