PRODUKTY

Chemia samochodowa | Uniwersalne środki do czyszczenia

Kolejne płyny Autoland do dezynfekcji rąk

10-04-2020 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Autoland, producent kosmetyków samochodowych, rozszerza swoją ofertę o Płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni. Środki te ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze.

Produkty - Kolejne płyny Autoland do dezynfekcji rąk

W odpowiedzi na rozprzestrzeniającą się epidemię SARS-CoV-2, firma Autoland wprowadziła już na rynek Uniwersalny płyn czyszczący na bazie alkoholu (70 proc.). Teraz po uzyskaniu pozwolenia na obrót produktem biobójczym (nr 0242/TP/2020 i 0329/TP/2020) ofertę uzupełniają płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Zgodnie z deklaracją na etykiecie, nowy płyn "wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze". Przeznaczony jest do bezpiecznego mycia rąk, należy jednak unikać miejsc z uszkodzoną lub podrażnioną skórą. Wywołuje też podrażnienie oczu. Po nałożeniu wystarczy go dobrze wetrzeć, po chwili odparowuje pozostawiając suche dłonie. W jego składzie znajdziemy między innymi glicerynę.

W przypadku powierzchni pozostaje neutralny dla wielu materiałów. Można nim czyścić zarówno klamki, meble jak i naczynia kuchenne mające bezpośredni kontakt z żywnością. Po zastosowaniu nie wymaga spłukiwania czy wycierania. Substancję czynną tworzą alkohole: izopropylowy 40/100 g i etanol 30/100g.

Płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni dostępny jest w butelce i atomizerze o pojemności 750 ml (sugerowana cena detaliczna wynosi 26 złotych) i opakowaniu jednolitrowym (35 złotych).

W ofercie Autolandu znajduje się jeszcze "Płyn do higienicznej dezynfekcji rąk". W odróżnieniu ten zawiera 70/100 g etanolu. Pozostałe właściwości są te same co przy środku do dezynfekcji.

Do opakowania 4-litrowego dołączony jest praktyczny lejek, który pomaga w dozowaniu zawartości. Podobne rozwiązanie stosuje Autoland z oferowanym płynie do spryskiwaczy.

Sugerowana cena dużego opakowania to 120 złotych. Wszystkie te środki dostępne są między innymi na stacjach paliw Circle K.