PRODUKTY

Oświetlenie | Retrofity

Nowa seria retrofitów LED Narva

19-03-2020 | opracowanie: redakcja | foto: Narva

Retrofity LED to proste zamienniki tradycyjnych żarówek halogenowych. Narva wprowadza do oferty ich nową generację z przeznaczeniem do zewnętrznego oświetlenia pojazdu.

Produkty - Narva Range Performance LED H7

Konstrukcja i sposób mocowania retrofitów jest niemal identyczna, jak żarówek halogenowych. Zmieniono w nich źródło światła, zamiast szklanej bańki i żarnika mamy zestaw diod LED. W efekcie uzyskujemy niemal dwukrotnie jaśniejsze, białe światło o zdecydowanie większym zasięgu.

Jednak rozwiązanie to, choć legalne w sprzedaży, wciąż nie jest dopuszczone do użytku na drogach publicznych. Pomimo to producenci oświetlenia systematycznie rozwijają te konstrukcje. Ostatnim efektem tych prac jest gama Range Performance LED w ofercie Narvy. Składa się ona z odpowiedników żarówek halogenowych H1, H3, H4, H7, H11, H8/H11/H16 (światła przeciwmgłowe) oraz HB3/HB4 i HIR2.

Produkty - Narva Range Performance LED H1, H4 i H7

Nowe retrofity, w porównaniu do poprzedniej serii, zyskały kompaktową budowę, w której zintegrowano skrzynkę kontrolną. Zmodyfikowano również schemat działania pierścienia centrującego względem układu optycznego reflektora. Kwestię efektywności rozproszenia ciepła rozwiązano poprzez aluminiowy radiator z anodową powłoką. W podstawę zaś wbudowano silniczek wiatraczka.

Narva Range Performance LED wyróżniają się wyższą, wynoszącą 6500 Kelwinów, temperaturą barwową. Jest ona zbliżona do światła dziennego, a tym samym neutralna dla ludzkiego wzroku. Konstruktorzy zadbali jednocześnie o zachowanie idealnej linii odcięcia wiązki, co zapobiega efektowi oślepiania pozostałych użytkowników drogi.

Retrofity te przeznaczone są do instalacji samochodowych 12 i 24V.