AKCJE PRZYWOŁAWCZE DO SERWISÓW

UOKIK | Listopad 2023 | BMW serii 5 i 7 • Citroen C4 i Jumper • Fiat Ducato • Opel Corsa i Movano • Peugeot 208 i Boxer

Akcje serwisowe BMW i koncernu Stellantis

15.11.2023 | tekst: Maciej Kalisz | foto: BMW, Citroen, Fiat, Opel i Peugeot

BMW wzywa do serwisu właścicieli najnowszej generacji serii 5 i 7. W przypadku koncernu Stellantis akcje serwisowe dotyczą bliźniaczych modeli marek Citroen, Fiat, Opel i Peugeot.

WEZWANIA DO SERWISÓW | Listopad 2023 – BMW serii 5

BMW serii 5 i 7

Przedstawiciele marki BMW poinformowali, że w modelach serii 5 (kod fabrycznych G60, prod. Niemcy) i serii 7 (kod fabryczny G70, prod. Niemcy) mogło dojść do niewłaściwego dokręcenia uziemienia kierownicy. W efekcie może to zaburzyć system wykrywania rąk kierowcy na kole kierownicy (system utrzymujący tor jazdy samochodu na wybranym pasie ruchu).

Z tego powodu w Polsce wysłano 815 wezwań do serwisów, w których zostanie bezpłatnie usunięta usterka.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 279 71 00.


WEZWANIA DO SERWISÓW | Listopad 2023 – Citroen C4

Citroen C4

Przedstawiciele koncernu Stellantis, do którego należy marka Citroen, poinformowali o rozpoczęciu dwóch akcji serwisowych. W przypadku modelu C4 dotyczy ona nieprawidłowego działania Autonomicznego Modułu Telematyki (ATB), który odpowiada za system powiadamiania ratunkowego eCall. W przypadku zerwania połączenia mogą nastąpić trudności z automatycznym oddzwonieniem ze strony operatora systemu.

W Polsce kampanią serwisową objęto 65 samochodów. W ramach naprawy zostanie wymieniony wadliwy moduł ATB.

WEZWANIA DO SERWISÓW | Listopad 2023 – Citroen Jumper

Citroen Jumper

Natomiast w modelu Jumper problemem jest układ wspomagania kierownicy, w którym istnieje ryzyko pęknięcia przewodu hydraulicznego.

Akcją serwisową w Polsce objęto 139 samochodów. W ASO zostanie przeprowadzona kontrola, w zależności od jej wyników może zostać podjęta decyzja o wymianie wadliwego przewodu.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 458 46 73.


WEZWANIA DO SERWISÓW | Listopad 2023 – Fiat Ducato

Fiat Ducato

Problem z przewodem hydraulicznym układu wspomagania kierownicy może wystąpić także w Fiacie Ducato (marka ta również należy do koncernu Stellantis).

W tym przypadku wysłano 1819 wezwań do ASO. Procedura naprawcza będzie taka sama jak w Citroenie Jumper.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 00 800 342 8 0000.


WEZWANIA DO SERWISÓW | Listopad 2023 – Opel Corsa

Opel Corsa

Opel rozszerza akcję serwisową modelu Corsa (kod fabryczny F) z silnikiem benzynowym EB2FA (PureTech). Powodem jest nadmierna emisja spalin - przekroczenie dopuszczalnego poziomu węglowodorów (HC).

W poprzednim miesiącu wysłano 24 wezwania do ASO. Teraz akcją naprawczą objęto kolejnych 4829 samochodów. W ramach naprawy zostanie wymieniony przewód paliwowy oraz zawór opróżniania pochłaniacza oparów paliwa (CPV).

WEZWANIA DO SERWISÓW | Listopad 2023 – Opel Movano

Opel Movano

Opel rozpoczyna też akcję serwisową modelu Movano. Podobnie jak w bliźniaczych konstrukcjach Citroena Jumper oraz Fiata Ducato, przyczyną jest wada układu wspomagania kierownicy.

W tym przypadku wystawiono 500 wezwań do ASO. Naprawa obejmie kontrolę układu, a w przypadku stwierdzenia wady wymianę przewodu hydraulicznego układu wspomagania kierownicy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 458 46 73.


WEZWANIA DO SERWISÓW | Listopad 2023 – Peugeot 208

Peugeot 208

Należąca również do koncernu Stellantis marka Peugeot ogłasza dwie akcje serwisowe. Pierwsza dotyczy modelu 208 z silnikiem benzynowym o symbolu EB2FA. Przyczyna jest ta sama co w Oplu Corsa - niezgodność z normą emisji spalin.

Z tego powodu w Polsce wystawiono 2287 wezwań do ASO. W ramach naprawy zostanie bezpłatnie wymieniony przewód paliwowy oraz zawór opróżniania pochłaniacza oparów paliwa (CPV).

WEZWANIA DO SERWISÓW | Listopad 2023 – Peugeot Boxer

Peugeot Boxer

Druga akcja dotyczy modelu Boxer i ryzyka pęknięcia przewodu hydraulicznego (podobnie jak w Citroenie Junper, Fiacie Ducato i Oplu Movano).

W przypadku Peugeota akcją naprawczą na polskim rynku objęto 261 samochodów. W ASO zostanie przeprowadzona kontrola, na podstawie jej wyników może zostać podjęta decyzja o wymianie przewodu hydraulicznego układu wspomagania.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 458 46 73.