POLSKIE DROGI

Aktualności | S11

Droga ekspresowa S11 wydłuży się o kolejne kilometry

23.03.2024 | oprac. redakcja | foto: GDDKiA

GDDKiA wskazała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt i budowę S11 Oborniki - Poznań. 22-kilometrowy odcinek powinen być gotowy za cztery lata.

Polskie drogi – wybór najkorzystniejszej oferty S11 Oborniki - Poznań

Droga ekspresowa S11 połączy województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie i śląskie. Jej długość, w tym wspólny odcinek z S6 Kołobrzeg - Koszalin, wyniesie 620 kilometrów. Obecnie oddanych do ruchu zostało 150 kilometrów. Pozostałe są na różnych etapie przygotowań, całość powinna być gotowa do 2030 roku.

W przetargu na fragment S11 Oborniki - Poznań (woj. wielkopolskie) wpłynęło osiem ofert. Najniższa pochodziła z konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud (853 mln zł). Po weryfikacji złożonych dokumentów potwierdzono jego wybór. Przy braku odwołań umowa zostanie podpisana w II kwartale tego roku.

Wykonawca na realizację kontraktu będzie miał 39 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15 grudnia - 15 marca) na roboty budowlane. Droga będzie miała przekrój dwóch jezdni po dwa pasy plus trzeci awaryjny w każdą stronę. Powstaną węzły Oborniki i Chludowo, para Miejsc Obsługi Podróżnych Oborniki i jeden Obwód utrzymania drogi.