PRODUKTY

Akcesoria | Videorejestrator

Mio MiVue C420 Dual - najtańszy zestaw dwóch kamer pokładowych

17-07-2022 | tekst: redakcja | foto: Mio

Mio wprowadza na rynek nowy zestaw kamer do rejestracji sytuacji na drodze przed i za samochodem. Wyróżnikiem MiVue C420 Dual jest najniższa w ofercie tej marki cena bez straty jakości nagrywania.

Produkty - nowy zestaw pokładowych videorejestratorów Mio MiVue C420 Dual

MiVue C420 Dual to najnowszy model z rodziny Mio. Jego główna kamera (59,7 mm wysokości, 59,3 mm szerokości i 32,5 mm grubości, waga 56,4 g) posiada matrycę umożliwiającą zapis materiału wideo w rozdzielczości Full HD 1080p przy zapisie 30 klatek na sekundę w formacie „.mov”. Rzeczywisty kąt widzenia wynosi 135 stopni. Gniazdo pamięci obsługuje kartę SD do pojemności 128 GB, zaś do obsługi menu służy dotykowy ekran o przekątnej 2 cali.

Model ten jest wyposażony w czujnik wstrząsów - 3-osiowy G-Sensor. W przypadku, gdy na drodze dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia, nagrywany materiał wideo zostanie automatycznie umieszczony w bezpiecznym katalogu. To uchroni go przed dalszym nadpisaniem.

W skład zestawu wchodzi tylna kamera T20 (31,6 mm wysokości, 38,2 mm szerokości i 63,9 mm grubości, waga 31 g), która rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD z kątem widzenia 130 stopni i jasnym szkłem z przesłoną f1,8. Uchwyt kamerki mocowany jest na za pomocą statycznej naklejki, która zabezpiecza szybę przed uszkodzeniem, jak też ułatwia późniejszy demontaż. Przewód łączący ma 6,5 metra długości i końcówki micro-usb.

W obydwu kamerach zastosowano autorską technologię Mio Crystal Vision, która automatycznie dostraja obraz do najlepszej jakości. Kamery włączają się automatycznie po uruchomieniu silnika. System umożliwia robienie zdjęć w trakcie nagrywania. Nie ma jednak możliwości rejestracji dźwięku czy przeciążeń działających na pojazd w danym momencie nagrania.

Producent dołączył oprogramowanie MiVue Manager do przeglądania materiałów na komputerze i udostępniania filmów w mediach społecznościowych.

Sugerowana cena detaliczna zestawu Mio MiVue C420 Dual wynosi 549 złotych.