POLSKIE DROGI

Aktualności | S7

Prace serwisowe wyłączą z ruchu tunel na Zakopiance

21.10.2023 | oprac. redakcja | foto: archiwum

Drogowcy zapowiadają czasowe ograniczenie oraz zamknięcie ruchu w tunelu pod Luboniem Małym w ciągu ekspresówki S7. Nastąpi to cyklicznie w dniach 23-26 października 2023.

Polskie drogi – prace serwisowe w tunelu na Zakopiance

W listopadzie 2022 roku oddano do użytku tunel drogowy na tzw. Zakopiance. Powstał on na nowowybudowanym odcinku o parametrach ekspresówki. Obiekt ma blisko dwa kilometry długości po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Znajdują się w nim drogi ewakuacyjne, przejścia do sąsiedniej komory, przejazd awaryjny oraz system oświetlenia z 3200 punktami światła i oddymiania z 240 czujnikami dymu i 100 wentylatorami. Nadzór nad działaniem całej infrastruktury sprawuje znajdujące się przy jednym z wjazdów Centrum Zarządzania Tunelem.

Harmonogram prac w tunelu na Zakopiance

Polskie drogi – harmonogram prac w tunelu na Zakopiance

Po roku eksploatacji przyszedł czas na pierwsze prace serwisowe. Najpierw z ruchu zostanie wyłączony będzie jeden pas ruchu w kierunku Krakowa (od godziny 22:00 do 6:00 w dniach 23/24 października), następnie pas w kierunku Rabki (25/26 października). W tym czasie obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Jednak największe utrudnienia nastąpią w nocy z 24 na 25 października. Wówczas zostanie całkowicie zamknięty tunel. Objazdy wyznaczono drogą wojewódzką nr 968 węzeł Lubień - Mszana Dolna i drogą krajową nr 28 Mszana Dolna - węzeł Skomielna Biała.