BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

Foteliki samochodowe | Akcje serwisowe

Fotelik samochodowy 4Baby Aygo wycofany ze sprzedaży

08-04-2019 | opr. Maciej Kalisz | foto: 4Baby

Firma 4Baby powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wadach wykrytych w foteliku dziecięcym Aygo (0-18 kg). Fotelik został wycofany z obrotu, a jego użytkownicy proszeni są o zaprzestanie użytkowania.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Fotelik samochodowy 4Baby Aygo wycofany ze sprzedaży | 2019

Wadliwy fotelik dziecięcy 4Baby Aygo należy do grupy 0-18 kg. Można go montować zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy wyłącznie za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa. Dziecko zapinane jest pięciopunktowymi, z regulacją wysokości, szelkami.

Pod koniec marca na stronie dystrybutora (marka własna 4Baby) pojawił się komunikat, że "w związku z notyfikacją do systemu Europejskiego Systemu Szybkiej Wymiany Informacji o Produktach Niebezpiecznych (RAPEX), uznającą fotelik identycznej konstrukcji jak Aygo za produkt niebezpieczny, jesteśmy zmuszeni wycofać ten produkt z rynku".

Z kolei w wydanym dziś komunikacie UOKiK czytamy, że "w fotelikach samochodowych 4Baby Aygo, wyprodukowanych w Chinach od maja 2017 do grudnia 2018 roku, konstrukcja nie absorbuje energii uderzenia w stopniu wystarczającym do zabezpieczenia przed urazami".

Sprzedaż tych fotelików została wstrzymana, ich użytkownicy proszeni są o zaprzestanie użytkowania i kontakt z firmą 4Baby, tel. 81 746 15 80 lub mail info@4baby.pl