NIEBEZPIECZNE PRODUKTY

Ostrzeżenie | 2020

Wadliwe mocowanie rączki w foteliku dziecięcym Kinderkraft Mink

13-02-2020 | tekst: Maciej Kalisz | foto: 4Kraft

Spółka 4Kraft z Poznania poinformowała UOKiK o wadzie w samochodowym foteliku dla dzieci Kinderkraft Mink. Ostrzeżenia o tym nie znajdziemy jednak na stronie internetowej producenta!

Niebezpieczne produkty - Wadliwe mocowanie rączki w foteliku dziecięcym Kinderkraft Mink

Wada dotyczy fotelika Kinderkraft Mink z partii produkcyjnej oznaczonej literą B z przedziału KK20190314-KK20190630. Stwierdzono w nich niewłaściwe mocowanie regulowanej rączki (pałączka). W trakcie przenoszenia może to stanowić zagrożenie dla dziecka.

Producent informuje, że z tego tytułu klienci do tej pory nie zgłosili żadnych uwag, a podejmowanie działanie ma charakter prewencyjny. Za pośrednictwem formularza na stronie kinderkraft.com/pl/info zachęca do odesłania fotelika do weryfikacji. Cały proces jest bezpłatny, należy jedynie przekazać zapakowany produkt kurierowi. Ewentualna naprawa zostanie przeprowadzona w ramach gwarancji. Standardowo jest ona udzielana na 24 miesiące, po rejestracji paragonu zakupu zostaje wydłużona do 10 lat.

Fotelik Kinderkraft Mink przeznaczony jest dla dzieci o wadze do 13 kg (grupa 0+). Montowany jest w pozycji tyłem do kierunku jazdy wyłącznie za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa. Wewnątrz znajduje się wkładka wypełniająca chroniąca głowę i plecy dziecka, do zapięcia służą trzypunktowe, o regulowanej długości, szelki.

Niebezpieczne produkty - Wadliwe mocowanie rączki w foteliku dziecięcym Kinderkraft Mink

Wadliwie zamocowania rączka służy do trzymania podczas wkładania i wyjmowania fotelika z samochodu, montażu na podwoziu wózka czy przenoszenia. Można ją też wykorzystać podczas używania urządzenia w formie leżaczka lub bujaczka dziecięcego.