PRODUKTY

Oświetlenie | Żarówki halogenowe

Żarówki Philips z większym zasięgiem na drodze

08-09-2020 | tekst: Maciej Kalisz | foto: Philips

Marka Philips wprowadziła na polski rynek trzy nowe żarówki halogenowe. Wyróżniają się nie tylko zwiększoną trwałością, ale przede wszystkim wyższymi parametrami świecenia, co ma szczególne znaczenie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym.

PRODUKTY | Żarówki Philips z większym zasięgiem na drodze

Odbywające się co dwa lata we Frankfurcie targi Automechanika są najważniejszym wydarzeniem w branży aftermarket. Dlatego to właśnie na tę okazję firmy zachowują premiery swoich kluczowych produktów. Tegoroczna edycja została odwołana, ale wystawcy nie zmienili swoich planów. Jednym z nich jest marka Philips, która tylko w gamie żarówek halogenowych ma trzy nowe propozycje.

PRODUKTY | Żarówki Philips z większym zasięgiem na drodze | Philips RacingVision GT200

Żarówka Philips RacingVision GT200 to rozwinięcie obecnego już od kilku lat modelu. Jego geneza sięga sportów motorowych, w których niezbędne jest mocne, ale nieoślepiające światło. Stąd też skrót GT oznacza Gran Tourismo, a 200 to procent większej wydajności wiązki w porównaniu do wymaganego prawem minimum.

W praktyce +200 proc. przekłada się na dłuższe o 80 metrów oświetlenie drogi. Żarówka emituje białe światło o temperaturze barwowej rzędu 3500K. Jej żywotność dla typu H4 określono na 400, a dla H7 na 250 godzin ciągłego świecenia.

W jej budowie wykorzystano szkło kwarcowe Diamond Precision, zaś powłokę wykonano w technice sitodruku (H4) lub powlekania gradientowego (H7). Zwieńczenie chromowanym kapturkiem pozwoliło poprawić optykę reflektora.

PRODUKTY | Żarówki Philips z większym zasięgiem na drodze | Philips X-tremeVision ultra Pro150

olejna nowość to Philips X-tremeVision Pro150. To także kontynuacja znanej już na rynku żarówki. W porównaniu do niej zwiększono ze 130 do 150 procent wydajność wiązki. Jak zapewnia producent uzyskano w ten sposób dłuższe o 70 metrów oświetlenie drogi.

Tutaj również bańkę wykonano ze szkła kwarcowego Diamond Precision o bardzo wysokim współczynniku przejrzystości. Całość pokryto filtrem UV, którego zadaniem jest także ochrona wnętrza reflektora samochodowego przed matowieniem. W mieszance gazów, wtłoczonej pod ciśnieniem 15 barów, znajduje się ksenon i krypton.

X-tremeVision Pro150 emituje światło o temperaturze barwowej do 3400K. Czas pracy dla H4 został obliczony na 540 godzin, a dla H7 na 450 godzin. Żarówka ta dostępna jest jako H1, H11, HB3, HB4, HIR2 oraz W5W.

PRODUKTY | Żarówki Philips z większym zasięgiem na drodze | Philips WhiteVision ultra

Trzecia to WhiteVision ultra. W poprzedniej generacji cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony osób, które za pomocą światła chcieli podkreślić lub odmłodzić swój pojazd. Jest to możliwe, dzięki białej, zbliżonej do lampy ksenonowej, barwy. Emituje ona temperaturę rzędu 4200K.

Cechuje się przy tym wydajniejszą o 60 procent wiązką. W budowie tej żarówki wykorzystano nową skrętkę, unikalną mieszankę gazów oraz wysokiej jakości szkło z powłoką gradientową. W tym przypadku żywotność wynosi aż 540 godzin dla H4 i 350 godzin dla H7. Dostępne są także typy H1, H3, H11, HB3, HB4, HIR2 oraz PSX24W, W5W i H6W.

Wszystkie nowe żarówki halogenowe marki Philips są już dostępne na polskim rynku.