POLSKIE DROGI

Aktualności | S19

Kolejne odcinki S19 w województwie podlaskim i podkarpackim

29-10-2022 | tekst: Maciej Kalisz | rys. GDDKiA

Drogowcy złożyli wniosek o wydanie kluczowego dokumentu do rozpoczęcia prac budowlanych na S19 Malewice - Chlebczyn. Z kolei dla odcinka S19 Domaradz - Krosno wkrótce zostanie podpisana umowa z zatwierdzonym w przetargu wykonawcą.

Polskie drogi - wniosek o wydanie ZRID S19 Malewice - Chlebczyn w województwie podlaskim

Do urzędu Wojewody Podlaskiego wpłynął wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla odcinka S19 Malewice - Chlebczyn. To blisko 26 kilometrów ekspresówki z dwoma węzłami Siemiatycze Północ i Południe. Zaplanowano też estakadę nad doliną Bugu, dwa Miejsca Obsługi Podróżnych Leszczki Wschód i Zachód oraz Obwód Utrzymania Drogi.

Otrzymanie ZRID, który pozwoli na rozpoczęcie prac budowlanych, powinno nastąpić w II połowie 2023 roku. Oddanie do ruchu nowej drogi zaplanowano na połowę 2025 roku.

Polskie drogi - kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych dla oferty na projekt i budowę S19 Domaradz - Krosno w województwie podkarpackim

Natomiast dla podkarpackiego odcinka S19 Domaradz - Krosno zakończono wynikiem pozytywnym procedurę kontroli zwycięskiej oferty. Złożyła ją firma Mostostal Warszawa (1 063 mln zł), która musi jeszcze przedstawić gwarancję należytego wykonania prac. Przewidziano na nie, od chwili podpisania umowy, 39 miesięcy z wyłączeniem przerw zimowych dla etapu robót budowlanych.

Odcinek S19 Domaradz - Krosno będzie liczyć 12,5 kilometrów o przekroju dwóch jezdni po dwa pasy ruchu i trzeci awaryjny. Powstanie między innymi siedem estakad, w tym 700-metrowa oparta na 30 metrowych filarach. Projekt zakłada też dwa Miejsca Obsługi Podróżnych, docelowo ze stacją paliw i obiektem gastronomicznym.