Z RYNKU

Aktualności | Mitsubishi

Mitsubishi pod skrzydłami Astara Poland

02-08-2022 | opr. Maciej Kalisz | foto: Mitsubishi

MMC Car Poland to jedna z nielicznych firm, która prowadzi niezależną od producenta dystrybucję aut na danych rynku. Po 26 latach działalności przyjmuje globalną nazwę Astara.

Z rynku - spółka MMC Car Poland, generalny dystrybutor Mitsubishi, przyjmuje globalną nazwę Astara

W 1979 roku w Hiszpanii powstała firma Berge Automocion. Jej podstawowym celem działalności jest sprzedaż i serwis samochodów różnych marek. Dziś obecna jest w 17 państwach na trzech kontynentach. Wiosną 2020 roku przejęła od MMC Car Poland import i dystrybucję samochodów, części zamiennych i akcesoriów Mitsubishi w naszym kraju (25 proc. zachowało Mitsubishi Corporation).

Jesienią 2021 roku Berge Automocion utworzył globalny podmiot Astara. Pod tą nazwą integrowane są formy działalności na poszczególnych rynkach. Zmiana ta nastąpiła właśnie w Polsce, co też oznacza reprezentowanie marki Isuzu.

Jak czytamy komunikacie prasowym Astana integruje własne firmy: Trive (platforma zarządzania wynajmem nowych i używanych pojazdów), Cardive (platforma subskrypcji pojazdów dla osób prywatnych), Fleeet (platforma subskrypcji pojazdów dla flot) i BotOn (pojazdy skomunikowane). Na tych obszarach skoncentruje się także polski oddział.

W najbliższym czasie Mitsubishi zaprezentuje dwie nowości: ASX (premiera 20 września) i Colt. Oba wejdą do sprzedaży w 2023 roku. Obecnie sieć autoryzowanych stacji dealerskich Mitsubishi Motors w Polsce tworzy 26 salonów i 40 serwisów.

POLECAMY