TESTY

Partnerzy naszych testówMaxi-CosiBritax-RomerRecaroX-landerQuinny

Bezpieczeństwo dziecka | Wyposażenie samochodu | Ford Mustang Mach-E AWD

Dziecko w Fordzie Mustang Mach-E - wyposażenie samochodu

08.05.2023 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Wyróżnikiem Mustanga Mach-E - jak w niektórych modelach Forda - jest przycisk służących jednocześnie do blokady sterowania bocznymi szybami, jak i możliwości otwarcia tylnych drzwi od środka samochodu. Ergonomię użytkowania podnosi para portów usb typu B i C.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - wyłącznik czołowej poduszki powietrznej pasażera

Wyłącznik czołowej poduszki powietrznej pasażera jest standardem w każdej wersji wyposażenia Forda Mustang Mach-E. Umieszczono go w prawym boku kokpitu. Dostęp możliwy jest po pełnym otwarciu drzwi.

Jest to mechaniczny zamek. Do zmiany statusu - zgodnie z opisanym schematem - potrzebny jest kluczyk, który schowano w module Ford KeyFree.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - sygnalizacja statusu poduszki powietrznej, aktywna, ON

Panel z informacją o aktualnym statusie poduszki powietrznej pasażera umieszczono w obudowie lusterka wstecznego.

Przy aktywnej podświetla się - przez minutę od uruchomienia silnika - piktogram z napisem ON.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - sygnalizacja statusu poduszki powietrznej, dezaktywacja, OFF, fotelik dziecięcy tyłem do kierunku jazdy

Po dezaktywacji podświetla się - przez cały czas pracy silnika - piktogram na napisem OFF.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - ostrzeżenie, osłona przeciwsłoneczna pasasażera, aktywna poduszka powietrzna, fotelik dziecięcy tyłem do kierunku jazdy

Ostrzeżenie przed ustawieniem na miejscu pasażera fotelika dziecięcego w pozycji tyłem do kierunku jazdy przy aktywnej poduszce powietrznej ma formę uniwersalnych piktogramów.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - ostrzeżenie, osłona przeciwsłoneczna pasasażera, aktywna poduszka powietrzna, fotelik dziecięcy tyłem do kierunku jazdy

Umieszczono je po obu stronach osłony przeciwsłonecznej pasażera.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - top-tether

Z tyłu oparć skrajnych miejsc kanapy umieszczono dodatkowy punkt kotwiczenia (top-tether) wybranych modeli fotelików samochodowych dla dzieci.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - mocowania Isofix, i-Size, kanapa

Na skrajnych miejscach kanapy Forda Mustanga Mach-E umieszczono pary mocowań Isofix (i-Size). Schowano je w nacięciach tapicerki zabezpieczonych suwakiem.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - uwaga dzieci

Po wyłączeniu silnika - jeśli wcześniej otwierane były drzwi z tyłu - kierowca otrzymuje przypomnienie o sprawdzeniu czy wszyscy pasażerowie opuścili pojazd. W domyśle dotyczy to dzieci podróżujących w fotelikach zamontowanych na kanapie.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - blokada otwarcia szyb i drzwi

Wszystkie boczne szyby opuszczają się i podnoszą automatycznie stąd dodano funkcję zapobiegającą przypadkowemu przycięciu palców.

Kierowca może zablokować ich działanie przyciskiem umieszczonym w panelu swoich drzwi.

Służy on także do blokady możliwości otwarcia drugiej pary drzwi od środka samochodu.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - szklany dach i przyciemniane szyby

Przyciemniane szyby z tyłu to standard wyposażenia Forda Mustanga Mach-E.

Panoramiczny dach jest opcją oferowaną w pakiecie Technology GT. Dopłata (w komplecie z przednią szybą z filtrem przeciwsłonecznym) wynosi 4 tys. zł.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - nawiewy klimatyzacji + audio usb

Wyposażenie fabryczne każdej wersji Mustanga Mach-E stanowi dwustrefowa klimatyzacja automatyczna. Osoby podróżujące na kanapie mogą skorzystać z kratek jej nawiewów umieszczonych na końcu centralnego tunelu.

Pod nimi znajdują się 2 porty usb, w tym typu C. Służą one do zasilania urządzeń elektronicznych, z których mogą skorzystać dzieci podróżujące na kanapie.

Druga taka para znajduje się pod środkową częścią kokpitu - w ich przypadku zintegrujemy zawartość smartfona poprzez Android Auto lub Apple CarPlay (standardem jest też połączenie bezprzewodowe).

Samochodowe gniazdko 12V znajdziemy w bagażniku.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - skórzana tapicerka siedzeń

Standardem wersji AWD (stały napęd na obi osie) jest czarna tapicerka ze skóry ekologicznej (Sensico). Pokryto nią także plecy foteli, co ułatwia usuwanie śladów z butów dzieci podróżujących w fotelikach ustawionych na kanapie.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - rozkładany podłokietnik kanapy

Rozkładany podłokietnik na środkowym miejscu kanapy to kolejny standard wyposażenia wszystkich wersji Mustanga z napędem elektrycznym. Wykończono go ekologiczną skórą Sensico, wewnątrz umieszczono dwa uchwyty na kubki lub butelki z napojami.

Według naszych pomiarów podłokietnik ma 25 cm długości, 22,5 cm szerokości i 7 cm grubości. Łokieć oprzemy na wysokości 17 cm.

Testy - Ford Mustang Mach-E AWD - linki zabezpieczające przedmioty w bagażniku

W bagażniku znajdziemy cztery uchwyty do mocowania siatki lub linek zabezpieczających transportowane przedmioty. Przekątna pomiędzy nimi wynosi 110 cm.