POLSKIE DROGI

Aktualności | A1, A6/DK10 i S14

Większa przejezdność na A1, A6 i S14

25-06-2022 | oprac. Maciej Kalisz | foto: GDDKiA/archiwum

Tuż przed wakacjami GDDKiA udostępniła do ruchu węzeł Szczecin Kijewo i 12-kilometrowy fragment S14. Na kolejnych odcinkach A1 - o łącznej długości 40 kilometrów - można już jechać z maksymalną prędkością 140 km/h.

Polskie drogi - kolejne kilometry A1 z maksymalnym limitem prędkości

A1

Drogowcy zakończyli prace na 16-kilometrowym odcinku A1 Tuszyn - Piotrków Trybunalski. Jako ostatni oddany został do użytku zjazd z węzła Piotrków Trybunalski Zachód w kierunku Warszawy i Łodzi. Tym samym podniesiono maksymalną prędkość ze 100 do 140 km/h.

Limity prędkości zwiększono też na odcinku Radomsko - granica woj. łódzkiego i śląskiego (7 km) i dalej do węzła Częstochowa Północ (17 km). Kolejne zmiany obejmą fragment Kamieńsk - Radomsko (16,7 km) w połowie wakacji.

Polskie drogi - zakończenie prac budowlanych na węźle Szczecin Kijewo

A6/DK10

Prace budowlane zakończono także na węźle Szczecin Kijewo. Nowo wybudowana infrastruktura drogowa - w miejscu tej pochodzącej z lat 30. ubiegłego wieku - łączy autostradę A6 z DK10. Planowo inwestycja ta powinna być gotowa przed rokiem, opóźnienia związane były z rozwiązaniem umowy z nierzetelnym wykonawcą i koniecznością rozpisania nowego przetargu.

Polskie drogi - oddanie do ruchu S14 Łódź Lublinek - Aleksandrów Łódzki

S14

I jeszcze jedna dobra wiadomość przed wakacjami. Do ruchu oddano odcinek Zachodniej Obwodnicy Łodzi. To 12,2 km S14 pomiędzy węzłami Łódź Lublinek i Aleksandrów Łódzki.

Droga ma przekrój dwóch jezdni po dwa pasy ruchu i trzeci awaryjny. W jej ciągu powstały też węzły Łódź Retkinia i Konstantynów Łódzki.

Wiosną przyszłego roku planowane jest zakończenie budowy ostatniego fragmentu obwodnicy od węzła Aleksandrów Łódzki (do tego czasu obowiązuje tu tymczasowa organizacja ruchu) do węzła Emilia (z autostradą A2).