AKCJE PRZYWOŁAWCZE DO SERWISÓW

UOKiK | 2020 | Mercedes Klasa V i Vito, Opel Movano, Toyota Auris i Prius

Mercedes, Opel i Toyota wysyłają wezwania do serwisów

30-06-2020 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum i Opel

Czerwiec kończy się ogłoszeniem akcji naprawczych przez trzech producentów samochodów, w tym dostawczych. Ale niemal 95 procent tych wezwań adresowanych jest do właścicieli hybrydowych Toyot.

Akcje przywoławcze do serwisów - czerwiec 2020 - Mercedes Klasa V i Vito

Mercedes wzywa do ASO właścicieli Klasy V i Vito (W 447). W modelach mógł zostać niewłaściwie zamocowany przewód paliwowy. Może to doprowadzić do jego przetarcia i wycieku. W Polsce akcją serwisową z tego powodu objęto 954 samochody.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 354 40 01.


TESTY | Klasa sama dla siebie


Akcje przywoławcze do serwisów - czerwiec 2020 - Opel Movano

W Oplu Movano z rocznika modelowego 2020, wyposażonego w fabryczny hak holowniczy, mogła zostać źle podłączona wiązka elektryczna. W efekcie nie będą działać światła w podpiętej przyczepie. W przypadku wyposażenia jej w dodatkowy akumulator może też dojść do pożaru. Na polskim rynku akcją serwisową Opla objęto osiem samochodów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 583 00 92.

Akcje przywoławcze do serwisów - czerwiec 2020 - Toyota Auris hybrid i Prius

Toyota Motor Poland wzywa do serwisu właścicieli blisko 17 tysięcy Priusów i hybrydowych Aurisów. Wykryty problem dotyczy modeli wyprodukowanych w Japonii i Wielkiej Brytanii w okresie od 10 marca 2014 do 30 listopada 2018 roku. Istnieje w nich ryzyko błędnego zaprogramowania sterownika układu napędu hybrydowego. W praktyce może to doprowadzić do uszkodzenia podzespołów, co przełoży się między innymi na utratę mocy podczas jazdy samochodem.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 449 05 00.


TESTY | Trzeba ze sceny zejść, niepokonanym